Ismét a jelenlegi belügyminisztert, Pintér Sándort támadta Portik Tamás az Aranykéz utcai robbantás mai tárgyalásán a Fővárosi Törvényszéken. A merénylet megrendelésével vádolt egykori Energol-vezér ezúttal azt állította, hogy az 1990-es évek olajszőkítési ügyleteiből Pintér tette zsebre a legtöbb pénzt, továbbá fenntartotta korábbi “vallomását”, hogy a belügyminiszter volt a felbujtója a négy halálos áldozattal járó merényletnek.
PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
Tanúmeghallgatásokkal folytatódott az Aranykéz utcai robbantás és a Fenyő-gyilkosság összevont pere csütörtökön a Fővárosi Törvényszéken. Mára idézték többek között Zsóvár Imrét, az ötös számú védett tanút, a Conti-Car autókereskedés volt tulajdonosát, Radnai Lászlót, illetve Portik egykori energolos cégtársát, Drobilich Gábort is. Utóbbi férfi meghallgatását azért indítványozta a védelem, mert a Portik-ügyek koronatanújának számító Radnai több esetben is egykori barátjára hivatkozott, mint akitől különböző, a vádlott által elkövetett bűncselekményekről értesült.
Drobilich a vádlottakat mosdatta
Az egykori maffiavezér korábban azt vallotta, hogy az energolos Drobilich Gábor 2003 nyarán panaszkodott arról, hogy Portik milyen problémákat okozott Boros Tamás és Fenyő János meggyilkolásával: Drobilich ugyanis félt attól, hogy összehozzák Jozef Roháccsal, ezért megkérte Radnait, hogy a rendőri kapcsolatain keresztül tudja meg, megtalálták-e a Fenyő-gyilkosság helyszínén Rohác DNS-ét. Drobilich arra is megkérte barátját, tudakolja meg rendőri kapcsolatain keresztül, hogy az Aranykéz utcai parkolóház kamerája rögzítette-e Rohác arcát a robbantás előtt. Drobilich a mai tárgyaláson mindent tagadott, állítása szerint soha nem beszélt a négy halálos áldozatot követelő robbantásról, ahogy azt is megmosolyogtatónak találta, hogy az ő kezdeményezésére szervezte volna Portik a leszámolásos tárgyalások során sokszor emlegetett „házas találkozót”, ahol Radnai szerint a harmadrendű vádlott bevallott több gyilkosságot, köztük Boros likvidálását is.
Egymásnak estek a tanúk
A tárgyalásra bilincsben, rabruhában érkező Radnai ugyanakkor fenntartotta korábbi vallomását, és Drobilich elmondásaival összefüggésben megjegyezte, hogy neki „most az a dolga”, hogy mosdassa Portikot. Az energolos viszont azt vetette egykori barátja szemére, hogy éppenséggel ő teljesít megbízást, és a rendőrséggel való együttműködésének köszönheti, hogy egy rövid időre kijöhetett a szegedi Csillag börtönből. De vita alakult ki Portik és Radnai között is: a vádlott ugyanis megjegyezte, hogy amikor Radnai Boros haláláról beszél, akkor „látszik az öröm az arcán”. Az egykori Conti-Car főnök nem tagadta, hogy haragudott az áldozatra, “de a halálát nem kívánta”. Portik ezután kitért a kecskeméti maffiaperre, és megkérdezte Radnait, hogy „mi is lett a sorsa annak a szerb tanúnak, aki ellenük vallott”. Radnai erre azt válaszolta, hogy semmi közük a férfi szitává lövetéséhez, különben is, a szerb rendőrség elfogta a bűncselekmény valódi elkövetőjét.
Tízmillió forintot fizettek Fenyő haláláért?
Egymásnak ugrott a perben a Boros likvidálásával vádolt Jozef Rohác és a zárt láncú videorendszer segítségével meghallgatott Zsóvár Imre is, aki vallomásában azt állította, hogy Portik megbízásából személyesen vitte el Jozef Rohácnak a gyilkosságért beígért ötvenmilliót. Rohác észrevételében hazugnak és szavahihetetlennek nevezte a tanút, hiszen a férfi már több korábbi vallomását is visszavonta és beismerte, volt, hogy hazudott a rendőröknek. Rohác szerint egykori bűntársa „annak a mestere”, hogy a rendőri elvárásoknak megfelelően, hogyan változtassa meg tanúvallomását. A vádlott szerint az is kizárt, hogy a „szélhámos” Zsóvárt bízták volna meg az ötvenmillió átadásával. Zsóvár viszont úgy vágott vissza, hogy „azért engem bíztak meg, mert én ismertelek és sajnos én hoztalak ide”. A tanú továbbá cinikusan megjegyezte, hogy Rohác, Portik és Drobilich „amnéziában szenvednek, nem ismernek senkit, se Borost, se Fenyőt”. Utóbbi gyilkossággal kapcsolatban a férfi megemlítette, hogy halvány emléke van arról, hogy az a tízmillió, amit 1998 tavaszán vitt Rohácnak, a Fenyő-gyilkosság vérdíja lehetett. A vádlott azonban erre úgy kontrázott, hogy érdekes módon korábbi társa a Fenyő-perben még azt állította, hogy semmit nem tud a médiacézár lelövéséről. Rohác odaszúrta még volt barátjának, hogy „hamis tanú vagy”! „Te meg gyilkos” – vágott vissza Zsóvár. Az elsőrendű vádlott azt sem értette, hogy a tanú miért állította , hogy fél tőlük, noha „sem Ferencsik, sem Portik soha nem bántotta őt”. „Csak fejbe lövettek” – vágta rá a tanú, aki arról is beszélt, hogy az energolosok a 90-es években a „Jóistenen kívül mindenkit megvettek”.
Portik szerint Pintér tette zsebre a legtöbb olajos pénzt
Vallomást tett a mai tárgyaláson az ötös számú védett tanú is, aki Radnaival együtt részt vett azon az 1999 elején megszervezett találkozón, ahol a harmadrendű vádlott több gyilkosság mellett érintőlegesen Boros megöletéséről is beszélt. A tanú szerint utóbbi merénylet kapcsán Portik kijelentette, hogy „Boros meg lett oldva”, és a „vamzernek ott a helye, ahol van”, mert „mocskos áruló”. A védett tanúnak később Radnai is megerősítette, hogy Portik áll a merénylet hátterében, Borost pedig a „Fogász”, azaz az elsőrendű vádlott robbantotta fel. Szóba került az is, hogy a férfi Radnai Lászlóval együtt egy bécsi szállodában találkozott a ma tanúként meghallgatott Drobilich-csal és Portikkal. Kettejük vitájából azt szűrték le, hogy Portikék állnak az 1996-ban elkezdődött fővárosi robbantások mögött. A tanú szerint a kézigránátos támadások célja az volt, hogy a rendőrség figyelmét eltereljék az olajos ügyekről és váltsák le az akkor országos rendőrfőkapitányt, Pintér Sándort. Portik észrevételében kijelentette, hogy mivel az olajszőkítési ügyletekben „a legtöbb pénzt Pintér vitte el”, számára teljesen érdektelen lett volna azon dolgozni, hogy a jelenlegi belügyminisztert leváltsák. Portik hangsúlyozta azt is, hogy továbbra is fenntartja, hogy a belügyminiszter volt a négy áldozat halálával végződött merénylet felbujtója. Azt mindenképp meg kell jegyezni, hogy Portik Tamás már nem először vádolta meg a belügyminisztert életellenes és más bűncselekménnyel is, de eddig bizonyítékot nem tudott felmutatni.
Címlapfotó: Horpáczi Dávid/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS