
Tapasztaljuk a világban, és tudjuk, a kereszténység a legüldözöttebb vallás – jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetközi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Komlóskán, a község központjában felépített kereszt megáldásával egybekötött ünnepségen. Soltész Miklós kiemelte: a hívő emberek számára érthetetlen, miért támadják a kereszténységet, hiszen a békességet és a szeretetet adják tovább az egyház vezetői, és ők maguk is.
Természetesnek nevezte, hogy a kommunizmus után több mint harminc évvel az emberek szabadon gyakorolhatják a keresztény hitet, és az egyházak jelen vannak az iskolákban, a szociális otthonokban és a kórházakban is. Hozzátette: az is teljesen természetes, hogy templomokat újítottak és építenek fel szerte a Kárpát-medencében. Ennek kapcsán külön köszönetet mondott a magyarországi nemzetiségeknek, így a helyi ruszin közösségnek is, hogy részt vettek abban a munkában, amelynek köszönhetően több mint négyszáz keresztet tudtak felújítani vagy felépíteni Magyarország különböző területein. Az államtitkár szavai szerint a keresztek jelként működnek abban a tekintetben, hogy az embereknek a békét és a békességet kell közvetíteni, még akkor is, hogyha szerte a világon üldözik és támadják a keresztényeket. Zárásképpen a hallgatóságot a kormány támogatásáról biztosítva úgy fogalmazott: “a legkisebb falu is, az ország egyik legszebb, de legeldugottabb része is fontos nekünk”. Hozzáfűzte: nemcsak a nagyvárosok, de a kicsiny települések lakóira is teljes mértékben számítanak.
Hörcsik Richárd, a térség fideszes országgyűlési képviselője köszöntőjében kifejezte örömét, hogy az ország azon részén lehet képviselő, ahol megbecsülik a keresztény múltat. Hangsúlyozta: a kereszteket országszerte mindenhol a hívek állították, és számára az út menti kereszt egy jel, amelynek felkiáltójelnek kell lennie korunk embere számára. Úgy fogalmazott: a kereszt nemcsak a múltról, hanem a jelenről is szól, arról, hogy a magyarok megbecsülik a keresztény értékeket. Beszámolt arról, hogy Zemplénben és Abaújban a kormány templommegújító munkájának köszönhetően mintegy nyolcvanöt templom és kereszt újult meg vagy épült fel az elmúlt két évben. Hörcsik Richárd kiemelte: ez üzenet Európa számára is, mert “mi nem templomokat zárunk be és rombolunk le, mint Nyugat-Európában, hanem megőrizzük mindazt, ami számunkra fontos”.
Az eseményen részt vett Keresztes Szilárd, a görögkatolikus Hajdúdorogi Főegyházmegye nyugalmazott püspöke és Haluska Szilvia, Komlóska független polgármestere is. A község közepén álló keresztet Orosz Atanáz, a Miskolci Egyházmegye püspöke áldotta meg.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/Bodnár Boglárka
a huszados meg a többiek
2023-03-18 at 22:33
sok helyen azért támadják a keresztényeket mert (nem ok nélkül)az egyesült államokkal azonosítják-amerikai ügynöknek nézik őket.Az usával
aminek olyanok az önkényuralkodói mint akiket a hajdanvolt Mester korbáccsal vert ki a templomból!!!(és egy magát kereszténynek tartó országnak ilyen uzsoradögök által uralt szövetségese nem is lehetne!!!)
Orientál
2023-03-18 at 20:59
Persze mert olyan parancsolatai is vannak mint a Ne ölj. ,Ne paráználkodj ,Ne lopj. .
bl
2023-03-18 at 18:12
Valamikor fogadalmi kereszteket állítottak, azért ha sikerült visszajönni a háborúból. A keresztény háború a béke, a béke keresése. Ezt a békét csak úgy lehet meglelni, ha nem ragad el minket a gyűlölet, a harag, az erő, a végtelen harc, a végső győzelem démona. Mert nincs végső győzelem, az ördög sose tűnik el teljesen csak visszahúzódik. Ez az ördög ma itt van az előtérben, mindent támad, minden idegesíti, mindent relativizmusba csomagol, hitetlenné, reményvesztetté teszi az embert, utálatossá teszi az életet. Amitől fél az a szeretet, a bizalom, a nyugalom, az őszinteség, az igazság. A felforgatónak útjában áll minden rend, neki a gránát rendetlensége a rend.