Vezércikket jelentetett meg a New York Times arról, hogy miért is kellene a rendőrséget megszüntetni. A magvas gondolatokat egészen véletlenül egy Soros Györgyhöz köthető nő, Mariame Kaba fogalmazta meg.
Igazán megható írást olvashattak az amerikaiak a tekintélyesnek számító New York Times hasábjain arról, mennyire nem bizonyul hatékonynak a rendőrség munkája és az “elavult” módszerek helyett, dollármilliárdok átcsoportosításával egy sokkal jobb, élhetőbb helyzetet lehetne kialakítani az USA-ban. A szerző, Mariame Kaba kifejtette: a rendőri erőszak csökkentésének legbiztosabb módja a rendőrség hatalmának minimalizálása, valamint a költségvetés újragondolása. Persze ez nem jelenti azt – vélekedik -, hogy az erőszak teret nyerhetne, és nyilván nem is arról van szó, hogy bezárják a rendőrséget, csupán egyfajta modernizációt hajtanának végre. Ehhez persze arra van szükség, hogy azokat a milliárdokat, amelyekből most a rendőrség gazdálkodik át kell csoportosítani, mégpedig egészségügyi ellátásra, lakhatásra, oktatásra és munkahelyek teremtésére. Mariame Kaba szerint, így aztán kevesebb szükség lenne a rendőrségre is. Ha ismerősnek tűnnek a fenti gondolatok az nem a véletlen műve, a hazai ellenzék hasonló mantrákat ismételget, ha éppen nem “orbánviktoroznak” vagy “diktatúráznak” egyet. Ezek után már az sem meglepő, hogy a véleménycikk szerzője közösségi hálózatokban gondolkodik: szerinte mentális segítőkre van szükség, akik nem börtönbe zárnák az embereket, hanem lelki gondozást biztosítanának számukra. (Ez a gondolat is hajaz arra, amit a szocialisták szeretnek hangoztatni mostanában: iskolaőrség helyett pszichológusokkal szabnának gátat az erőszaknak). Az írás csúcspontja viszont mégis az, amikor Mariame Kaba kijelenti: a börtönöket is meg kell szüntetni, mert nem jó megoldás embereket ketrecbe zárni. Véleménye szerint ezzel egy szép új világ alakulna ki, majd hozzáteszi azt is: a kedélyek lecsillapodását követően több színesbőrű rendőrre lesz szükség, na és persze a bíróságok helyett “civil felülvizsgálati bizottságok” működhetnének.
A zseniálisnak semmiképpen sem mondható gondolatisággal fűszerezett írásával Mariame Kaba valószínűleg nem emelkedik majd fel a neves filozófusok sorába, bár az, hogy a New York Times közölte írását, mindenképpen beszédes. Az említett hölgyről ugyanis eddig senki nem hallott, a Soros-féle Open Society hálózatán kívül. Mariame Kaba egyébként mielőtt társadalomtudós publicistaként villant volna fel a NYT hasábjain az Open Society honlapján található információk szerint olyan szervezetekkel működött együtt, melyek azokat a transzszexuális és nem transzszexuális nőket támogatják, akiket szexuálisan és fizikailag bántalmaztak, vagy erőszakoltak meg, esetleg éppen ők azok, akiket letartóztatás és bebörtönzés fenyeget. Pikáns az is, hogy Sorosék éppen 2020-ra hirdettek meg olyan ösztöndíjas pályázatot, ahol azokat támogatják, akiket már bebörtönöztek, valamint azokat is, akiknek valamelyik hozzátartozójuk került rács mögé. Mindezt pedig azért teszik, hogy megreformálják az amerikai igazságszolgáltatást, -tudják, független, civil szervezetként. Pikáns, hogy ezt nem George Floyd halála miatti felháborodásuk generálta: 2016 óta működő projektben készítik elő az amerikai igazságügyi reformokat – Soros elképzelése alapján. Honlapjukon már akkor azt írták: az ország hét különböző államában a büntetés-végrehajtás, valamint az igazságszolgáltatás politikai kihívásainak széles skáláját fogják “kezelni” mind az érdekképviselet, mind pedig a média segítségével.
Fotó: Twitter
Facebook
Twitter
YouTube
RSS