Folyamatosan érkeznek a brüsszeli vádak, melyek szerint Magyarország Oroszország cinkosa, mivel véres orosz olajat vásárlunk az ördögi Putyintól. Tény, hogy a Magyarországra érkező olaj és gáz jelentős része Oroszországból származik, de mekkora mennyiségről beszélünk egy tízmilliós ország esetében? Tényleg rajtunk múlik a háború kimenetele? Brüsszel szerint minden bizonnyal, a számok azonban mást mondanak.
Az már önmagában is beszédes adat, hogy Magyarország mindössze 120 000 hordó olajat vásárol Oroszországtól, míg Németország esetében ez a szám 1,8 millió fölött van. A háború kitörése óta a németek összesen 12 milliárd eurót költött Oroszországból származó fosszilis üzemanyagokra. Ekkora összeget még elképzelni is nehéz. Egy kisebb budapesti kerületet meg lehetne vásárolni ennyi pénzből (természetesen csak elméleti szinten, nem szeretnénk ötleteket adni senkinek).
Lengyel testvéreink sincsenek lemaradva régi-új barátaiktól, ők is növelték a készleteiket. A háború kitörése óta 4 milliárd eurónyi fosszilis üzemanyagot vásároltak Putyin Oroszországától, de a történet itt nem ér véget. Magyarország legnagyobb bírálói úgy szívták magukba az orosz energiahordozókat, hogy abba még Putyin is belepirult. Németek, franciák, olaszok, spanyolok, románok, osztrákok, hollandok, de még a belgák is komoly összeggel finanszírozták Putyin háborúját. A Századvég táblázata ezt kiválóan be is mutatja:
Mindeközben Zelenszkij (aki idő közben az Európai Unió és a világ császárává avanzsálta magát) kijelentette, hogy meg kell tanulnunk orosz gáz nélkül élni. A csavar az egészben, hogy ők is orosz gázt használnak, amit többek között tőlünk kapnak. Ha mi elzárjuk a csapot, ők nem fűtenek, de ezt ők is tudják. Ha pedig tudják, akkor miért szorgalmazzák az orosz gáz elleni szankciókat? Brüsszelt miért zavarja, hogy orosz gázt használunk, ha ők tízmilliárdokkal tömik ki Putyint?
Túl sok kellemetlen kérdés, túl kevés válasz…
Facebook
Twitter
YouTube
RSS