Mint ismeretes, Puzsér Róbert elhatározta, elindul a budapesti főpolgármesteri székért. A neves megmondóember nagy valószínűséggel eredetileg csak egy médiahekket akart végrehajtani, de aztán elfelejtette, hogy nem is gondolja komolyan a dolgot, így tényleg megpróbál a sétálható főváros gondolatával politikai pozícióba kerülni. Nincs ezzel egyedül; érdemes kicsit Kanadára is kitekinteni, ahol az egyik torontói főpolgármester-jelölt egy magát szintén független újságírónak, publicistának valló személy, aki többek között a bűnözés felszámolását, az illegális bevándorlás megállítását, a történelmi emlékek megőrzését, továbbá a terrorizmus elleni harcot tűzte a zászlajára. A jobboldali Rebel Media egykori sztárja, Faith Goldy annak ellenére áll ki tántoríthatatlanul álláspontja mellett, hogy folyamatos médiatámadásoknak van kitéve, amikor éppen nem bojkottálják a nagy lapok és csatornák teljesen a mondanivalóját.
Budapest szerencsés város, néhány évvel ezelőtt megszabadult Demszky Gábortól, aki politikai örökségként itthagyta nekünk többek között a Magyarország legnagyobb korrupciós ügyének számító metróberuházást, és még egy csomó teljesen értelmetlen, vagy káros dolgot is csinált, amit nem kívánunk e cikkben részletezni. A lényeg, hogy azóta Budapest jó kezekben van, Tarlós István az elmúlt években kivezette a várost a csődközeli helyzetből, és nagyon úgy tűnik, a főváros tart valamerre. De! A baloldal szerint mindez nem elég, hiszen nincs vízió, ezen felbuzdulva pedig Puzsér Róbert elhatározta, hogy elindul a polgármesterségért, és megépíti a sétáló belvárost, amelyben egy olyan vízió elevenedik meg, ahol mindenki mindenhova gyalog megy.
Torontóban is egy publicista szeretne irányítani, csak éppen máshogy
Miközben itthon ez zajlik, a nagy víz túloldalán, Torontóban szintén egy publicista, médiaszemélyiség indul az október 22-i főpolgármester-választáson, Faith Goldy személyében, akinek valóban vannak víziói Kanada legnagyobb városát illetően.
Lebontaná a menedékvárost, nem építene sétáló Torontót
A Rebel Media egykori arca nagyon úgy néz ki, hogy egy percet sem vesztegetne el a megbízási idejéből: Torontóban rendkívül nagy gondot jelent az illegális bevándorlás, az úgynevezett “menekülteket” pedig a város hoteljeiben, iskoláiban szállásolják el, természetesen az amerikai “menedékvárosok” koncepciójának megfelelően. Ez azt jelenti, hogy ezeket az illegálisan Kanadában tartózkodókat szinte lehetetlen kitessékelni, még abban az esetben is, ha bűncselekményt követnek el. Faith Goldy első körben ezt a problémát is szeretné megoldani. Goldy egy YouTube-ra feltöltött videójában azt mondta, ha máshogy nem megy, akkor Justin Trudeau háza elé fogja őket költöztetni.
A média által napi szinten lejáratott Faith Goldy szintén megváltoztatná az autós közlekedést, ő azonban nem egy sétálható Torontót szeretne, hanem kijelentette, “addig nem épül egy kilométernyi bicikliút, ameddig rendbe nem hozzák teljesen a város autóútjait”. Lehet vitatkozni azon, hogy ez mennyire zöld gondolat, de tény, hogy az úthálózat fejlesztésével csökkenhetnek a dugók, ami pedig javítana a károsanyag-kibocsátáson, tekintve, hogy nem úgy néz ki, hogy az elhanyagolt utak miatt kevesebben szeretnének autóval járni a városban, na meg a távolságok is mások ugyebár.
Új otthonteremtési program: a helyiek előnyben
Torontóban már egy ideje lakhatási válság alakult ki a városba beözönlő külföldi tőke miatt. Ezt Faith Goldy úgy kívánja orvosolni, hogy hatalmas kedvezményeket biztosítana azoknak a fiataloknak, akik az első otthonukat vásárolják, ezen kívül pedig durva adókkal sújtaná azokat a külföldieket, akik ingatlant vásárolnánk a városban.
Goldy az iszlamistákkal szemben is keményen fellépne, és olyan programot hozna létre, amelynek keretein belül folyamatos pénzügyi megfigyelés alatt tartanák a város iszlám központjait, így semmilyen pénzmozgás nem mehetne végbe anélkül, hogy ez a hatóságok látókörébe ne kerülne. Ezzel nyilvánvalóan az a cél, hogy megelőzzék a terrortámadásokat a városban. Ezen kívül szintén a terrorizmus megfékezésére egy olyan törvényt is alkotna, amely megtiltja, hogy bárki bármi olyan viseletet használjon, ami eltakarja az arcát, ezzel is megkönnyítve a hatóságok munkáját az emberek azonosításában.
Good Bye Toronto Pride?
Faith Goldy a felvonulások megszervezésében is fontos változásokat eszközölne: nem finanszírozná a város az adófizetők pénzéből az olyan rendezvényeket, amelyek nem államilag vagy tartományi szinten elismert események, vagyis például a Toronto Pride-ért a szervezőknek kellene összegyűjteni a szükséges anyagi hátteret, beleértve ebbe a fesztivál biztosítására kirendelt rendőrök költségét is. Goldy programja természetesen egy rendezvényt sem tiltana meg, de nem engedné, hogy közpénzből finanszírozzák ezeket.
Faith Goldy számára fontos a múlt öröksége, ezért védelem alá helyezné a város szobrait, műemlékeit és szimbólumait, így a kanadai történelem nem tűnhetne el az utcákról még akkor sem, ha egy, a Charlottesville-i balhéhoz hasonló esemény előfordulna, ami a kanadai antifák hisztériáját elnézve kicsit sem kizárt.
Harc a médiával
A polgármester-jelöltnek Kanadában, konzervatívként azonban nincsen könnyű dolga; ha éppen nem támadja a mainstream média, akkor mindenáron megpróbálják figyelmen kívül hagyni az üzenetét. Ez a csatározás a kampány végére olyan szinten eldurvult, hogy Goldy beperelte a Bell Mediát, amiért a cég egy aláírt szerződés és a kifizetett hirdetések ellenére nem hajlandóak mégsem a jelölt reklámjait megjeleníteni a CP24 nevű csatornán – ezért szintén őt támadják.
Goldy saját bevallása szerint azért szeretne politikai pályára lépni, mert megelégelte azt a szerinte káros liberális multikulturalizmust, amely a különböző hátterű embereket nem egy adott irányba haladó, egy alkotmányt tisztelő közösségként ünnepli, hanem mindenkit azért, mert más, mint a többek. Faith Goldy szerint ez nem vezet sehová, a kanadaiak felmenői egykor pedig éppen azért költöztek az országba, mert hittek abban a jól szervezett, békés egységben, amit Kanada képviselt.
Forrás: faithfortoronto.ca; Vezető kép: LifeSiteNews
Facebook
Twitter
YouTube
RSS