Ahogy azt portálunk korábban megírta, Donald Trump magyar idő szerint február 6-án hajnali 3-kor megtartotta évértékelő beszédét. Az eseménynek belpolitikai vonzata biztosan nincs, abból a szempontból azonban nagyon fontos volt, hogy Trump újra meg tudta erősíteni kiállását az amerikaiak és a klasszikus amerikai értékek, úgymint a szabadság és a függetlenség mellett. Ezen kívül, aki figyelte a reakciókat, láthatta a haladók valódi arcát, köztük leginkább a demokraták között is szélsőségesen kommunista eszméket valló Alexandria Ocasio-Cortezét, aki egyetlenegyszer tapsolt a beszéd alatt. A Fox News szerint egyébként a beszédet 102 alkalommal szakította félbe tapsvihar.
Helyretette a kommunista aspiránsokat Donald Trump a február 6-i évértékelő beszédében. Az amerikai elnök összefogásra buzdított, és az igazi amerikai értékeket hangsúlyozta. Ezzel kapcsolatban kifejtette:
Amerika soha nem lesz szocialista ország. Szabadnak születtünk, és szabadok is maradunk
– tette hozzá. Bár nem nevezett nevén senkit az amerikai elnök, rejtélyes oknál fogva a kommunista-aspiráns Alexandria Ocasio-Cortez azonnal reagált Trump szocializmusról szóló kijelentésére. A 29 éves képviselőnő szerint az elnök retteg tőle, és úgy véli, ennek meg is van az oka:
Szerintem remek volt. Fél tőlünk!
– nyilatkozta a Fox News-nak Ocasio-Cortez.
A nyíltan kommunista képviselőnőnek jól láthatóan az amerikai érdekek, az elért eredmények, a munkanélküliség felszámolása sem tetszik, hiszen egyszer sem tapsolt, miközben az elnök az elért eredményeket sorolta. Ékes példa erre, amikor Trump bemutatta Elvin Hernandez ICE-ügynököt (Bevándorlás és vámügy), aki illegálisan érkezett annak idején Amerikába, majd a haza szolgálatába állt azzal, hogy embercsempész-hálózatokat számol fel; a 29 éves képviselőnő faarccal, láthatóan dühösen ült a helyén. Ocasio-Cortezt az sem különösebben mozgatta meg, amikor Donald Trump azt javasolta a demokratáknak, hogy nézzék az ország érdekeit, és hagyjanak fel a bosszúval, az ellenállással, illetve a büntetéssel. Erre a kijelentésre egyébként egy demokrata képviselő sem reagált tapssal, ami sokat elárul arról, hogy milyen országot is képzelnek el.
Hatalom mindenáron
A beszéd során egyébként az átlagos demokrata világnézetre is fény derült, ha esetleg valaki számára eddig nem lett volna világos, hogy mi a céljuk: az ellenzéki képviselők duzzogva ültek akkor is, amikor az elnök sorolta a gazdasági sikereiket, amelyeket az adminisztrációja eddig elért, és amelyek egyébként kizárólag a javára szolgáltak az Egyesült Államoknak. Még akkor sem reagáltak semmit, amikor Trump kifejtette, 5,3 millió új állás keletkezett elnöksége alatt az USA-ban, ebből pedig 600 000 munkahely a nehéziparban, amely Amerika gazdaságának az egyik motorja. Lehet, hogy ők nem akarnak munkahelyeket teremteni?
A reakciókból úgy tűnt, hogy még annak sem tudnak örülni, hogy a feketék, a latinók és az ázsiai-amerikaiak körében soha nem volt még ennyire alacsony a munkanélküliség, sőt, a kétkezi munkások béremelése is teljesen hidegen hagyta őket. Ebből is jól kivehető, hogy mennyire érdeklik őket valójában az emberek, és mennyire csakis a hatalom megszerzése a céljuk, valahogy úgy, mint Magyarországon.
Az USA-ban is komcsimantra az oktatásegészségügy
Kiderült az is: a haladók nem akarnak békülni és együttműködni, hiszen amikor az elnök a boszorkányüldözések, a felesleges nyomozások és a soha véget nem érő politikai háborúk beszüntetésére kérte őket, akkor sem álltak fel, hogy egyetértésüket taps formájában közöljék. Az egyetlen olyan pillanat, amikor az összes demokrata, sőt, még Ocasio-Cortez is tapsolt, az volt, amikor Donald Trump kiemelte, hogy soha nem dolgozott még ennyi nő az amerikai törvényhozásban. Itt persze kellemetlen lehetett számukra, hogy az eseményen a legtöbb haladó nő fehérbe öltözött, hogy ezzel tiltakozzon az ellen, hogy az elnök ellehetetleníti a nőket. Erre ők sem számítottak. Ocasio-Cortez szerint azonban az elért eredmények nem számítanak.
Az elnök nem mutatott fel semmilyen tervet, vagy víziót a jövőre nézve. Pilóta nélkül repülünk. Nem azért vagyok itt, hogy bárkit is megnyugtassak ezzel kapcsolatban
– fejtette ki a Twitteren. Az este másik nagy duzzogója és sértettje a szintén kommunista Bernie Sanders szenátor volt. Sanders a következőképpen reagált Trump beszédére:
Trump ma este azt mondta, hogy “szabadnak születtünk, és azok is fogunk maradni”. Én azt mondom Trumpnak: nem lehetnek az emberek szabadok, amikor nem engedhetik meg az egészségügyi ellátást, a gyógyszereket, vagy azt, hogy lakjanak valahol. Az emberek nem szabadok akkor, ha nem tudnak méltósággal nyugdíjba menni, és nem tudják etetni a családjukat.
Sanders egyébként szinte végig a fejét a kezébe temetve hallgatta az amerikai elnököt, de valószínűleg nem azért szomorkodott, mert a demokraták olyan kiváló vendégeket hívtak meg az eseményre, mint Kirsten Gillibrand szenátorasszony transznemű kedvese, illetve a nő, aki Brett Kavanaugh főbíró meghallgatásán csinálta a botrányt.
Forrás: Fox News
Facebook
Twitter
YouTube
RSS