Pesti Srácok

Semjén Zsolt: a KDNP elvárja a bocsánatkérést a kormánytagok rágalmazói­tól

Semjén Zsolt kijelentette, hogy a kormány kiáll a felvidéki magyarok mellett
Semjén Zsolt kijelentette, hogy a kormány kiáll a felvidéki magyarok mellett
Fotó: Máthé Zoltán

„Miután bebizonyosodott, hogy a kormánytagokat – így a miniszterelnök-helyettest is – minden alapot nélkülözve, ártatlanul rágalmazták meg, a Kereszténydemokrata Néppárt elvárja a rágalmazók bocsánatkérését”! Ezt Semjén Zsolt írta vasárnap a Facebook-oldalán.

A KDNP elvárja a bocsánatkérést a kormánytagok rágalmazói­tól. „Miután bebizonyosodott, hogy a kormánytagokat – így a miniszterelnök-helyettest is – minden alapot nélkülözve, ártatlanul rágalmazták meg, a Kereszténydemokrata Néppárt elvárja a rágalmazók bocsánatkérését” – írta Semjén Zsolt vasárnap a Facebook-oldalán.

Semjén Zsolt feljelentésére magánvádas eljárásban nyomoznak

A KDNP elnöke csatolta az ügyészségi közleményt, amely szerint jogi képviselője „aljas indokból, nagy nyilvánosság előtt és jelentős érdeksérelmet okozva elkövetett rágalmazás vétsége miatt” tett feljelentést. Az ügyet a Budapesti I. és XII. kerületi ügyészség átvette, október 20-án elrendelte a nyomozást, amelyet a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodának (KR NNI) kell lefolytatnia.

Semjén Zsolt feljelentése nyomán nyomoznak

A KDNP elnöke bejegyzésében nem nevezte meg konkrétan, kikre gondol, de utalása szerint a közelmúltban nyilvánosságra került ügyekre reagált, amelyekben több kormánytagot is korrupciós vádak értek.

Semjén kijelentése szerint az állítások „teljes mértékben alaptalannak” bizonyultak, a vizsgálatok lezárultak, és semmilyen jogsértés gyanúja nem maradt fenn. A politikus hangsúlyozta: a közélet tisztaságát csak akkor lehet megőrizni, ha „a politikai rágalmakért ugyanúgy felelősséget kell vállalni, mint bármely más cselekedetért.”

A KDNP közleményben nem részletezte, milyen lépéseket vár el a vádaskodóktól, ám a párt vezetése korábban is többször szorgalmazta, hogy a „valótlan állításokat terjesztők” nyilvánosan kérjenek bocsánatot.

A bejegyzés rövid időn belül több száz reakciót váltott ki a közösségi médiában, zömmel támogató hozzászólásokkal.

 

 

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.