A Magyar Nemzet arról ír, hogy Lengyelországban az elmúlt évtizedekben ugyan nem volt téma a migráció, ám az utóbbi évtizedben elkezdtek nagy számban érkezni a migránsok – először Ukrajnából, aztán muzulmán országokból. Hozzáteszik: idáig nem készültek felmérések arról, hogyan vélekednek a lengyelek a migrációról.
A migráció ügye különös aktualitást nyert azáltal, hogy az október 15-i parlamenti választásokkal egy időben tartandó népszavazás négy kérdése közül az egyik a menedékkérők elosztását célzó európai uniós javaslatra vonatkozik – írja a lap. Világosan kiderült a felmérésből: a lengyelek – pártszimpátiától függetlenül – nem örülnek a bevándorlóknak, azt pedig kategorikusan elutasítják, hogy Európán kívüli országokból érkező migránsokat kelljen befogadniuk. A válaszadók nagyjából 90 százaléka nemet mond az ázsiai muzulmán országokból érkező bevándorlók befogadására. Az egyetlen ország, amelynek bevándorlói nagyobb társadalmi támogatást élveznek, Ukrajna, de még Ukrajna állampolgárainak befogadását is csak 40 százalék támogatja, és 60 százalék utasítja el.
A portál hangsúlyozza: Nagy-Britanniában, Franciaországban vagy Németországban sohasem rendeztek népszavazást a migrációs politikáról; több tízmillió bevándorló befogadásához ezekben az országokban nem kérték a társadalom hozzájárulását.
A politikusok döntései itt átláthatatlan módon, különféle lobbik nyomására születtek, amelyek olcsó munkaerőt akarnak bevinni, vagy potenciális baloldali szavazókat reméltek a jövevényekben. A gyakorlatban viszont ugyanezek a politikusok migránsok újabb százezreinek beengedését segítették elő országukba. Ennek káros következményei nyilvánvalók: növekedett a bűnözés, párhuzamos társadalmak alakultak ki, és az állam elveszítette az ellenőrzést egész városnegyedek felett
– részletezi a Magyar Nemzet.
Forrás: Mandiner, Magyar Nemzet; Fotó: MTI/EPA/ANSA/Ciro Fusco
Facebook
Twitter
YouTube
RSS