A nagy sikerű 2015. évi ITU Telecom World konferenciát követve 2019-ben a világ legnagyobb távközlési konferenciájának és kiállításának újból Budapest ad otthont. Az esemény megszervezéséről szóló megállapodást a Külgazdasági és Külügyminisztérium biztonságpolitikáért felelős államtitkára, Sztáray Péter és az ENSZ Nemzetközi Távközlési Egyesületének (ITU) főtitkára, Hou-lin Csao írta alá.
Magyarország örömmel vállalta a 2019. évi ITU Telecom World konferencia megrendezését – közölte Sztáray Péter biztonságpolitikáért felelős államtitkár. Hozzátette: a rendezvényt a Hungexpo Budapesti Vásárközpontban tartják, ahol a konferenciával együtt kiállítás is lesz, ezt a részét a magyarok ingyenesen látogathatják majd. Hou-lin Csao az ITU Telecom World 2019 konferencia fő témái közé sorolta a felhőalapú megoldásokat, az okosvárosokat, a dolgok internetét (IoT) és az 5G fejlesztését. Központi téma lesz még a közös innováció, a mesterséges intelligencia (AI) vagy a digitális pénzügyi szolgáltatások – sorolta.
A főtitkár kiemelte, hogy a magyarországi stabilitás és kiszámíthatóság nagyban hozzájárul a helyszín választásához, amit az innovációs hagyományok tovább erősítenek. Kitért arra is, hogy a konferencia abban a kritikus időszakban kerül megrendezésre, amikor a világ egyik fele használja az internetet, a másik viszont még nem; ezeknek a technológiailag hátrányban lévő régióknak a bevonása kiemelten fontos a digitalizáció elterjesztésében.
Sztáray Péter államtitkár hangoztatta, hogy a rendezvény fő témája az innováció és a konnektivitás lesznek. A kiállítás jó lehetőség a magyar kis- és közepes vállalatok globális bemutatkozására, ahogy fiatal újítóknak is lehetőséget adnak. Fontosnak nevezte a határon túli magyarság bevonását; mintegy 800-1000 határon túli magyar egyetemista, fiatal cégvezető, szakértő részvételét is támogatják. Reményét fejezte ki, hogy az ITU részéről megkapnak minden olyan, a konferencia lebonyolításához szükséges támogatást, amit a négy évvel ezelőtti konferencia előkészítéséhez megkaptak.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS