Soha nem keltettem hangulatot Gyárfás Tamással szemben, meggyanúsításáig a nevét sem mondtam ki – nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Kovács Lajos, a Fenyő-gyilkosság egykori főnyomozója. A nyugalmazott rendőr ezredes az ex-úszóelnöknek arra a sajtóban megjelent kijelentésére reagált, miszerint az ő „szisztematikus hangulatkeltése nemcsak Tasnádinál, hanem másoknál is megtette a hatását, így az alvilágban nem egy haszonlesőre ösztönzőleg hatott”.
Kovács Lajos portálunknak hangsúlyozta, tudja, Gyárfás neheztel rá, ám úgy gondolja, aki gyilkossági nyomozó és nincsenek haragosai, az nem jól végzi a munkáját, csak “maszatol”. Kovácsot azonban elmondása szerint nem zavarja, hogy Gyárfás haragszik rá, mert őt csak egy dolog fűtötte annak idején, hogy megtudja, ki ölte meg Fenyő Jánost és erre ki adott utasítást. Gyárfás pedig úgy került képbe, hogy haragos viszonyban állt Fenyővel, háborújuk a nyilvánosság előtt zajlott, hiszen mindketten médiamogulok voltak. Ez volt az oka, hogy Gyárfás szerepét is vizsgáltuk a gyilkosságban – mondta a nyugalmazott ezredes, aki Gyárfás maffiakapcsolataira utalva azt a kérdést is feltette korábban, hogy “mi a fenének barátkozik a legmagasabb körökbe is bejáratos ember olyan sötét alakokkal, mint Tasnádi Péter vagy Portik Tamás” ?
Gyárfás megbánta, hogy barátkozott Portikkal
Ismert, a hvg.hu hétfőn közölt részleteket Gyárfás írásban benyújtott vallomásából. A beadványban a sportdiplomata többek között hangsúlyozta, megbánta, hogy szóba állt az olajmaffia rettegett vezérével, Portik Tamással (a rendőrség őt azzal gyanúsítja, hogy az ő közvetlen parancsára lőtte le Fenyőt Rohác).
Nagyot hibáztam. Egy olyan emberrel osztottam meg a gondjaimat, akit nem ismertem”
– írta a hvg.hu szerint a rendőrségnek Gyárfás Tamás a Portik Tamással folytatott és a maffiózó által titokban rögzített beszélgetésekről. A médiavállalkozó állítja: Portik Tamás próbálta beszélgetéseik során folyton Fenyőre terelni a szót, és ő 2008-ban jött rá, hogy ezeket a párbeszédeket rögzíti is. Ugyanakkor Gyárfás hangsúlyozta, hogy sem nyíltan, sem burkoltan nem adott megbízást Fenyő János meggyilkolására. Portikról azt írta, „2003 márciusáig nem is tudtam, hogy volt ellene körözés”. Az alvilág egykori erős emberét albérlőként ismerte meg – aki egy évre vette ki a Kelenhegyi úti házát, nem alkudott és előre fizetett. Amikor Portik jelentkezett nála, beszélgetett vele, de csak séta közben, a lakására soha nem hívta el, nyilvános helyen soha nem találkoztak – magyarázta. Így utólag állítása szerint már sejti, hogy a kétezres években miért kellett sokszor Fenyő János haláláról beszélniük, de arra csak 2008-ban jött rá, hogy Portik minden beszélgetésüket felvette.
Gyárfás a beadványban elismeri azt az egyébként közismert tényt, hogy konfliktusa volt Fenyővel. De szerinte Fenyő halála előtt ezek már véget értek.
Függetlenül attól, hogy 1996. október 11-én, a választott bíróság döntésével lezárult közöttünk a vita, azért mert valaki a teljes nyilvánosság előtt késhegyig menő vitát folytat, sőt ha a létező legnagyobb mértékben felhívja magára a figyelmet, akkor még inkább nem lesz vele szemben álló félnek alattomos gyilkosa, illetve egy gyilkosság felbujtója”
– írta Gyárfás a beadványában. Ezzel a védekezéssel kapcsolatban azonban érdemes megjegyezni, hogy ha mindez igaz, akkor Horn Gyula egy évvel a bíróság döntése után, 1997 szeptemberében miért hívatta magához Fenyő Jánost és „kérte” arra, hogy hagyja békén Gyárfás Tamást. Erről Fenyő halálos beteg bizalmasa beszélt egy 2004-es dokumentumfilmben, igaz, a sportdiplomata vallomásában arra utalt, Perczel nem volt tisztában a tényekkel.
Gyárfás Tamást április 17-én azzal gyanúsította meg a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI), hogy a 90-es évek olajügyeiből milliárdos vagyonra szert tett vállalkozó, Portik Tamás közvetítésével 1998-ban megölette nagy üzleti riválisát, Fenyő Jánost. A Fenyő-gyilkosság új fejleményeiről itt, itt, itt, itt, itt, itt és itt olvashatnak.
Vezető kép: blikk.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS