Több százmilliós adóssága van, könyvének kiadójával nem ő szerződött, hanem az író, Szalai Vivien, amit pedig a könyvben elmondott, az nem tér el attól, amiről a büntetőperében beszélt – mondta Zuschlag János az Origónak adott interjújában. Arról is mesélt a lapnak, hogy valóban úgy élte meg, hogy Gyurcsány Ferenc “egy csomószor felmosta vele a padlót”. A jövőben a cégével, a Zuschlag Consultinggal szeretne foglalkozni, amit a családjával csinált meg.
“Már tavaly nyáron felvettem a kapcsolatot Szalai Viviennel. Azt gondoltam, hogy jobb, ha ezt egy kívülálló írja meg. Neki van egy szűrő a szemén, mert ő nem én” – mondta Zuschlag János az Origónak adott interjújában a könyvéről, melyben többek között azt állítja, hogy 50 millió forintot kapott az MSZP-től, hogy félreálljon. Azzal kapcsolatban, hogy a könyvet a Napi Gazdaság Kiadó adta ki (ami a Századvég csoporté), úgy fogalmazott: “álszentség lenne azt mondani”, hogy nem tudott róla, de miután a könyvet Szalai Vivien jegyzi, “ő tudta, hogy melyik kiadóval hogy tud megállapodni”.
Az nem derült ki, hogy mit kapott a könyvért, azt mondta, ő a könyv szereplője, de nem ő szerződött a kiadóval.
“Ez egy önéletrajzi regény”
A börtönből szabadulva Zuschlag állítása szerint nem volt kapcsolata semmilyen politikussal. “Mindenki került, mint a pestisest. Szó szerint. Tény, hogy most sokat foglalkoznak a könyvvel, de ez nem jelenti azt, hogy politikusokkal találkozom. Mindenki fél. Senkinek nem hiányoztak a címlapos fotók, amin a Zuschlaggal kokettál. Ez teljesen érthető” – fogalmazott.
“Én ezt a hat évet becsülettel leültem anélkül, hogy vádaskodtam volna, anélkül, hogy fűhöz-fához elrohangáltam volna, anélkül, hogy kegyelmet kértem volna. (…) Nem lehet azt mondani, hogy Zuschlag János összevissza mondott volna mindent, hogy kevesebbet kapjon. Amit mondok, nem tér el attól, amit a büntetőperemben is mondtam. Hogy most határozottabban fogalmazok, annak az az oka, hogy most már megtehetem ezt” – mondta az interjúban.
Az 50 millió forintos sztorival kapcsolatban azt mondta: “ez csak egy mondat a könyvből” és nincs rá bizonyítéka. “De tekintve, hogy én nem vádolok, nem akarok ebből semmilyen ügyet kreálni, nem nekem kell bizonyítanom. Ez egy önéletrajzi regény” – tette hozzá. “Ha nem írtam igazat, akkor miért nem jelentettek fel azonnal? Miért nem mentek az MSZP érintett politikusai az ügyészségre vagy a rendőrségre?” – kérdezte.
“A szocialista pártban minden döntés a tagság akaratából képződik, legyen szó egyéni képviselőjelöltről, megyei közgyűlésről, megyei pártelnökről, országos pártelnökről. Minél több párttagod van, annál erősebb vagy. Erről szólt a Hagyó-féle pártépítés, erről szólt a Vas megyei pártépítés, minden pártépítés erről szólt. Ha többséged van, akkor az történik, amit te szeretnél, ha nincs többséged, akkor nem az történik” – mesélte a párt belügyeiről. “Azt, hogy helyben erős valaki, és az, hogy a párt legszűkebb vezetése hogy bánik vele, az két külön dolog. Én valóban úgy éltem meg, hogy Gyurcsány Ferenc egy csomószor felmosta velem a padlót” – jelentette ki.
“Egy csomó olyan dolgot megcsináltam, amit magamtól nem csináltam volna meg. Ehhez képest éreztem úgy, hogy nagyon méltánytalanul bánnak velem” – tette hozzá.
“Hibáztam, mert különben nem kerültem volna börtönbe”
A könyvben Zuschlag arról is írt, hogy több mint százmillió forint adóssága van. Ezt az interjúban megerősítette, de hozzátette: ebből nem az következik, hogy azért csinál valamit, hogy abból “hihetetlen pénzekhez jusson”. “Ha az embernek nincs munkája, akkor csak azért is részt vesz valaminek a megcsinálásában, hogy teljen az idő és az elméjét fejlessze. Az is előfordul, hogy barátokat, kapcsolatokat talál közben. Nehéz erről beszélni, mert aki nem volt börtönben, az nem érti. Amikor kijön az ember, akkor mindennel próbálkozik, mert nem tudja, hogy mi fog működni” – mondta a lapnak.
“Az én további életemben a cégemnek, a Zuschlag Consultingnak van jelentősége, amit a családommal csináltam meg. Ebben képzelem el a jövőmet, azt gondolom, hogy a könyvem nagyban fogja segíteni, hogy ennek a cégnek komoly ügyfélköre legyen, hogy érdeklődjenek az emberek, és elhiggyék, hogy képes vagyok minőségi munkát végezni, képes vagyok úgy dolgozni, hogy arra nem vetül rá a börtön árnyéka” – fogalmazott.
“Hibáztam, mert különben nem kerültem volna börtönbe. De az nagyon relatív, hogy mi a tisztességes. Nálunk a vád az volt, hogy illegálisan finanszíroztunk egy ifjúsági rendszert. Mi lett volna a tisztességes? Ha nem csinálok programokat?” – tette fel a kérdést.
“Az tiszta helyzet, amikor az a kérdés, hogy elmegy-e az ember lopni, vagy nem megy el. De az már nem egy ilyen egyszerű kérdés, hogy ha van egy alapvetően rossz struktúra, akkor abban a rossz struktúrában mit tesz az ember. Az a modell, ahogy mi csináltuk, nem volt törvényes. De én nem láttam akkor, hogy mi lett volna ennek az alternatívája. Nekem meg az volt a célom, hogy minél több program legyen, hogy mindenki úgy érezze, hogy megkapta, amit akart. Mert úgy éreztem, hogy ez a karrierépítésemnek fontos lépcsőfoka” – jelentette ki az Origónak.
A teljes interjút itt olvashatja.
HVG/ Fotó: hetivalasz.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS