Pesti Srácok

Gyásztávirat - Elhunyt Steve MacKay, a Stooges szaxofonosa

Hatvanhat éves korában elhunyt Steve MacKay, az Iggy Pop által vezetett legendás detroiti zenekar, a Stooges alapító tagja - írja a BBC.

MTI

A zenekar 1970-ben megjelent, Fun House című lemezén feltűnő Steve MacKay a múlt hónapban műtéten esett át, és az ennek szövődményeként jelentkező vérmérgezésben halt meg. A zenész a 2003-as újbóli összeállás óta turnézott a bandával. "Steve egy klasszikus hatvanas évekbeli amerikai srác volt, teli szeretettel és nagylelkűséggel bárki iránt, akivel csak találkozott" - írta Iggy Pop egy facebookos közleményben. "Minden egyes alkalommal, amikor az ajkai közé vette a szaxofont és megszólaltatta, megvilágította az utamat" - fogalmazott, hozzáfűzve, hogy Steve MacKay becsületére vált mind a bandának, mind egész generációjának.

PestiSracok facebook image

A Stooges többi tagjához hasonlóan Steve KacKay Michiganből származott, olyan dzsesszmuzsikusok voltak rá hatással zenéjükkel, mint Charlie Parker és John Coltrane. Iggy Poppal a művészeti iskolában találkozott, és a bandával töltött rövid idő alatt emlékezetes tenor szaxofon betétekkel járult hozzá például a Fun House és az 1970 című dalokhoz is. Steve MacKay 1970 végén lépett ki a zenekarból, de többször is feltűnt a Stooges koncertjein, és 2003-ban hivatalosan is csatlakozott az újból összeálló bandához. Az amerikai zenész szerepelt a Stooges 2007-es Ready to Die és a 2013-as The Weirdness című albumjain, valamint pályafutása alatt zenélt együtt mások mellett a wisconsini The Violent Femmes punk formációval, Sonny Vincenttel és a Snakefinger művésznéven ismert Philip Charles Lithmannal is. A szaxofonos a Stooges harmadik tagja, aki az elmúlt években elhunyt. Scott Asheton dobos 2014 márciusában, míg testvére, a gitáros Ron Asheton 2009 januárjában halt meg.

Ajánljuk még

Huth Gergely: az ország jobbik részétől kérdezem, eltűrjük mi ezt?

Magyar ugar május 5.
Portálunk főszerkesztője reagált arra a példátlan megfélemlítési hullámra, amit a még meg sem alakult új kormány mögötti politikai hatalom indított. Huth Gergely bejegyzésében azt firtatja, hogyan történhetett meg, hogy eljutottunk oda, hogy hatósági intézkedések nélkül kényszerítenek embereket arra, hogy lemondjanak magánvagyonukról pusztán azért, hogy kielégítsék a leendő miniszterelnök bosszúvágyát.

A szerkesztett tartalom felelőssége és az érettségi

Magyar ugar május 5.
Tegnap történt, a Facebookon én is megemlékeztem róla, egy érettségiző lány, akit az Index interjúvolt meg, valami olyasmit mondott (az Index címadása alapján is), hogy a nehéz magyar érettségi a vesztes kormány bosszúja a fiatalokon. Ha valaki odakattint és megnézi a tegnapi posztomat, láthatja, nem az érettségi első napján átesett interjúalanyt bíráltam, hanem az újság címadásán háborodtam fel.