Pesti Srácok

Adventi népmesék és legendák

Adventi népmesék és legendák - 24 ünnepváró történet a világ minden tájáról címmel Karácsonyi mesekönyv jelent meg a gyermekvédelmi gondoskodásban élő gyerekek támogatására. A könyvet 2015. november 15-én, vasárnap 16.00-kor családi mesedélutánon mutatják be az Örkény Színház Előcsarnokában.

061.hu

Az alapítvány munkájáról és a kötetről Wirtz Ágnes és Bajzáth Mária, a kötetből Pogány Judit és a Meseközpont Alapítvány mesélői mesélnek gyerekeknek és felnőtteknek. A könyv bevételéből, gyermekvédelmi gondoskodásban élő, óvodás korú gyerekek mesetáborait valósítják meg a paloznaki Meseközpontban.

PestiSracok facebook image

Wirtz Ágnes alapító, a Meseközpont Alapítvány kuratóriumának elnöke így vall az alapítványról: "A Meseközpont Alapítványt 2010-ben hoztuk létre. Az Alapítvány célja, hogy gyermekvédelmi gondoskodásban élőknek adjunk olyan támogatást, amelynek segítségével megtapasztalhatják, hogy bár nem a szüleikkel élnek, ők is – mint minden gyerek – értékesek, szeretetre méltóak, tehetségesek, és sok-sok kincset hordoznak. Olyan mesehősök ők, akiknek már nagyon korán útnak kellett indulni és olykor emberfeletti megpróbáltatásokat kiállni."

Ajánljuk még

Huth Gergely: az ország jobbik részétől kérdezem, eltűrjük mi ezt?

Magyar ugar május 5.
Portálunk főszerkesztője reagált arra a példátlan megfélemlítési hullámra, amit a még meg sem alakult új kormány mögötti politikai hatalom indított. Huth Gergely bejegyzésében azt firtatja, hogyan történhetett meg, hogy eljutottunk oda, hogy hatósági intézkedések nélkül kényszerítenek embereket arra, hogy lemondjanak magánvagyonukról pusztán azért, hogy kielégítsék a leendő miniszterelnök bosszúvágyát.

A szerkesztett tartalom felelőssége és az érettségi

Magyar ugar május 5.
Tegnap történt, a Facebookon én is megemlékeztem róla, egy érettségiző lány, akit az Index interjúvolt meg, valami olyasmit mondott (az Index címadása alapján is), hogy a nehéz magyar érettségi a vesztes kormány bosszúja a fiatalokon. Ha valaki odakattint és megnézi a tegnapi posztomat, láthatja, nem az érettségi első napján átesett interjúalanyt bíráltam, hanem az újság címadásán háborodtam fel.