Pesti Srácok

Kölnben elkezdődött a karnevál

Rendkívüli biztonsági intézkedések mellett csütörtökön elkezdődött a farsang utcai mulatságokból álló szakasza Kölnben és a németországi Rajna-vidék több más nagyvárosában.

MTI

A karneváli szezont a hagyományoknak megfelelően 11 óra 11 perckor nyitották meg Kölnben, ahol több mint kétezer rendőr és ezer biztonsági ember vigyáz a belváros utcáin hömpölygő több tízezer ünneplőre, köztük a nők farsangja néven is ismert nap alkalmából jelmezbe öltözött nőkre. Düsseldorfban a kölni megnyitóval egy időben, Bonnban már reggel 9-kor elkezdődött a karnevál. Krefeldben délután 16 órától, Essenben 17:11-kor kezdődik a népünnepély.
A biztonsági intézkedéseket a Kölnben és több más városban szilveszterkor nők ellen elkövetett szexuális támadások és rablások miatt szigorították meg.

A térségben esik és heves szélre lehet számítani. Rendőrök még soha nem örültek ennyire a rossz időnek - mondta az n-tv hírtelevízió kölni tudósítója, aki szerint a hatóságok nagyon remélik, hogy a hideg, az eső és a szél miatt sokan visszavonulnak zárt szórakozóhelyekre vagy otthonukba. Köln belvárosában erősen kivilágított és védett övezeteket alakítottak ki nők számára, kiterjesztették a térfigyelő kamerák rendszerét, több tucat ismert zsebtolvajt és bajkeverőt kitiltottak a mulatságok helyszínéről, és a Rajna-vidék menekültszállásain a farsangi népszokásokról tájékoztató kiadványokat osztottak szét és ismeretterjesztő előadásokat tartottak.

PestiSracok facebook image

Ezek fő üzenete, hogy a tisztelet és az erőszakmentesség alapelvét a karnevál idejére sem függesztik fel, és ugyan jellemző, hogy mulatozó ismeretlenek szoros testi kapcsolatba kerülnek, de ez nem ad felhatalmazást szexuális közeledésre. Szilveszter éjszakáján a 16 német tartomány közül 12-ben történtek csoportosan elkövetett szexuális molesztálások és rablások, és nők sérelmére elkövetett szexuális molesztálással súlyosbított rablások. Az eddig azonosított feltételezett elkövetők néhány kivételtől eltekintve külföldiek, többségük észak-afrikai. A legtöbb eset Észak-Rajna-Vesztfáliában, illetve a tartomány legnépesebb városában, Kölnben történt, ahol már ezernél is több feljelentést tettek.

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.