Pesti Srácok

A Hortobágyot bemutató fotókiállítás nyílik a lengyel Plockban

A Hortobágyot bemutató fotókiállítás nyílik pénteken a közép-lengyelországi Plockban, a tárlatot a jövő év végéig kilenc lengyel városban, ezen belül Varsóban, a néprajzi múzeumban is bemutatják.

MTI

A Varsói Magyar Kulturális Intézet, a Hortobágyi Nemzeti Park, a debreceni Déri Múzeum, a nyíregyházi Jósa András Múzeum, valamint hat lengyelországi múzeum társszervezésében összeállított kiállítás színes fotótáblái a puszta állat- és növényvilágát, a Hortobágy történelmét és néprajzát mutatják be.

A kiállítás védnökségét Gyurcsík Iván varsói magyar nagykövet vállalta. A plocki megnyitón a debreceni és a nyíregyházi múzeum munkatársai vesznek részt. A nyitórendezvényen Gyöngyösi Ivett zongoraművész, számos magyar és nemzetközi zenei verseny győztese, egyebek mellett a X. Darmstadti Nemzetközi Chopin Zongoraverseny fő díjazottja ad rövid koncertet.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.