Pesti Srácok

Újra zenés filmben Nagy Feró!

Pappa Pia címmel romantikus, mozgalmas, zenés szórakoztató film készül Csupó Gábor rendezésében; a forgatás tíz héten át, szeptember közepéig tart 12 helyszínen.

MTI

A filmben a 70-es, 80-as évek zenei világa jelenik meg, a korszak ikonikus magyar slágerei hallhatók. A dalokat eredeti szövegekkel, mai formában dolgozták fel - mondta el Csupó Gábor a film forgatásán tartott hétfői sajtótájékoztatón. A római-parti csónakház körül bonyolódó történetben Szabó Kimmel Tamás, Nagy Feró, Ostorházi Bernadett, Stohl András, Kováts Vera, Reviczky Gábor, Miller Dávid, Mózes András, Zsurzs Kati, Szabó Simon, Dobó Kata és Molnár Piroska is játszik. A forgatókönyvet Divinyi Réka (Csak szex és más semmi, Kaméleon, Veszettek) jegyzi, a film zenéje Rakonczai Viktor és Kozma Kata munkája, a látványtervező Szabolcs János, az operatőr Tóth Zsolt. A producer Kálomista Gábor és Tőzsér Attila. A forgatás júliusban kezdődött, a jövő hét végén érnek a film feléhez, a 25. forgatási naphoz. Csupó Gábor szerint a filmmusicalt 2017 második felében mutatják be.

A történet főszereplője Tomi, a kallódó fiatal zenész (Szabó Kimmel Tamás), akit kiöregedett rockzenész nagyapja (Nagy Feró) arra kér, segítsen neki megtartani csónakházát, amelyet banki adóssága miatt elárverezés fenyeget.
Kálomista Gábor elmondta: az 50 napos forgatást a terveik szerint szeptember közepéig fejezik be. A forgatás fővárosi helyszíneken zajlik, a Duna-parti főhelyszínen épített díszletekben dolgoznak, emellett a belvárosban lakásokban forgattak. "Nagyon szeretek filmet csinálni a közönségnek" - mondta, hozzátéve: az ilyen történetek - amelyekhez hasonlók világszerte készülnek ma - mindig megállják a helyüket. "Ráadásul sikerült Csupó Gábort meggyőznöm, hogy vállalja el a filmet" - mondta, hozzáfűzve, hogy régi vágyuk együtt dolgozni.

Felidézte: a rendezővel már korábban készítettek együtt egy animációs filmet Immigrants címmel, a stáb további tagjai mind régi kollégái, Divinyi Rékával is több filmet készített együtt. Mint mondta, a filmben a zenéket dramaturgiai elemként használják, a dalok szövege pedig a forgatókönyv részeként gördíti előbbre a cselekményt.
A Mamma Mia! című filmre hajazó címről elmondta: a Pappa Pia szójáték adta magát, és ez a film is hasonló életérzést adhat majd vissza. Tájékoztatása szerint a Magyar Nemzeti Filmalaptól 1 milliárd 30 millió forint támogatást kaptak a filmhez, amely a Zene nélkül Kft. gyártásában készül.

Csupó Gábor nevéhez olyan produkciók fűződnek, mint A Simpson család, a Híd Terabithia földjére vagy a Holdhercegnő. A rendező vezetésével dolgozó stáb a statisztérián és a szereplőkön kívül átlagosan 130 tagból áll.
A fordulatos történetben a néző romantikával, szerelemmel, generációs problémákkal, színes, vidám karakterekkel, zenével, énekkel és tánccal, kapzsi, gonosz gengszterekkel, éneklő részegekkel, okos, szexi csajokkal találkozhat - hangzott el a sajtótájékoztatón. A látványos képi világ megteremtéséhez a stáb főképp a Duna-parton és a folyón forgat. A színészek munkáját kaszkadőrök is segítik, a zenés, koreografált jelenetekben számos statiszta és táncos dolgozik. Rakonczai Viktor zeneszerző elmondta: a filmben körülbelül 20 dal hangzik el, új hangszereléssel, többek között a Zene nélkül mit érek én?, a Miú-mi újság? és a Homok a szélben című szám, emellett egy új dalt is írt a filmhez. A dalszerzők között Szenes Ivántól Szikora Róberten át a Pásztor-Jakab-Hatvani trióig számos alkotó megtalálható.

PestiSracok facebook image

Fotó: Szigetváry Zsolt

Ajánljuk még

Ennyit a cserdi csodáról: eltűnt százmilliók, bűnöző zugügyvéd, bebukott projektek

Exkluzív 2020 október 22.
Három nagy cserdi uniós beruházásra nyújtott támogatás is érintett lehet abban a büntetőügyben, amelyeknek a kirobbanása előtt vetett véget életének a Baranya megyei kistelepülés, Cserdi polgármestere, Bogdán László – tudta meg a PestiSrácok.hu. A polgármesteri hivatal 80 oldalas átadás-átvételi jegyzőkönyvéből kiderül, hogy csaknem 400 millió forint tűnhetett el a település számláiról: ezek között szerepel az a 265 millió forintos kerékpárút építésre kapott összeg, amihez még hozzá sem nyúlhattak volna, és két másik nagy projekttel is gondok lehetnek, azok kifizetett forrása is hiányos. A háromból kérdéses, hogy akár egy is sikerrel zárul-e. A terményraktár a legnagyobb jóindulattal 70 százalékos készültségi szinten van, de az összes pénzből már csak 13 millió maradt, a bölcsőde kiviteli tervei ugyan már kész vannak, de egy kapavágás sem történt, a pályázati támogatásnak ehhez képest már a negyede elfogyott. A kerékpárútra kapott pénz hiánya az egész megye kerékpárút-hálózati fejlesztését, 9 kistelepülés közös projektjét veszélyezteti. A százmilliók eltűnésében közrejátszhatott egy pécsi jogtanácsos, akire Bogdán a projektek irányítását bízta. A PestiSrácok megtudta, hogy a férfit a gazdasági tevékenységtől már korábban eltiltották, és csalás miatt, egy másik ügyben éppen a napokban ítélték több éves letöltendő börtönbüntetésre. Portálunknak exkluzív nyilatkozatot adott annak a közös önkormányzati hivatalnak a vezetője, ahová Cserdi is tartozik. Papp Gizella többek között arról beszélt, hogy Bogdán László roma felzárkóztatásra kapott forrásnak hazudta a kerékpárútra nyert támogatást és az egészet elköltötték – mivel ők nem ismerték a pénz eredetét és célját, a költéseket fedező csapatépítésről, mentorálásról, tanácsadásról szóló tízmilliós számlák sem tűntek aggályosnak. Tényfeltáró helyszíni riportunk után Cserdi kapcsán legfeljebb egy dolog tűnhet majd csodának: hogy mindaz, ami a csillogtatott színfalak mögött a faluban valóban történt, csak most bukott ki.

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.