Pesti Srácok

Hétrétország az Őrségben tíz napon át

A Lux et Umbra (Fény és árnyék) című lemezbemutató koncerttel augusztus 11-én kezdetét veszi az Őrség legnagyobb kulturális rendezvénye, a Hétrétország "köztivál".

MTI

A tíz napon át tartó összművészeti fesztiválon zenei, színházi programokkal, filmvetítéssel és nyitott portákkal várják a látogatókat. Neves előadók és együttesek lépnek színpadra: a fesztivál vendége lesz Lukács Miklós, Balogh Kálmán, Bognár Szilvia, a Bohemian Betyars, Kollár-Klemencz László, a Müller Péter Sziámi AndFriends, Lajkó Félix és a Dresch Mihály Vonós Quartet - mondta Sülyi Péter, a Hétrétország alapítója.

PestiSracok facebook image

Augusztus 12-én Hrutka Róbert és Nagy Dániel Viktor közös szerzeményeket ad elő az őriszentpéteri Pajtaszínházban. Augusztus 13-án a Bohemian Betyars zenél, a következő napon pedig Kollár-Klemencz László a Rengeteg című zenei anyagát szólaltatja meg barátaival az őriszentpéteri Malom udvaron.

Augusztus 15-én a Könnyen érthető jazz címmel Tóth Viktor szaxofonművész ad koncertet. Este neves népzenei, jazz, illetve klasszikus zenei előadók lépnek fel: az Esszencia nevű formációt Balogh Kálmán, Bognár András, Csík János, Kováts Gergő, Kunos Tamás Lakatos Róbert és Bognár Szilvia énekes alkotja. A Müller Péter Sziámi AndFriends augusztus 16-án a Nevess magadra című nagylemez számaival érkezik az Őrségbe. Augusztus 17-én Lajkó Félix és a gitáros Sidoo Attila játszik a Malom udvaron.

Az őriszentpéteri Pajtaszínházban színházi produkciók váltják egymást: augusztus 18-án délután a SimorÁg TánCirkusz előadását láthatja a közönség, este pedig Esterházy Péter - Csokonai Lili néven írt - Tizenhét hattyúk című regényének színpadi adaptációját játsszák. Augusztus 19-én a felvidéki Csavar Színház és a Ziránó Színház előadása mellett bemutatják Ingmar Bergman Jelenetek egy házasságból című filmjének adaptációját is. A produkciót a soproni Petőfi Színház és több, határon túli magyar színházi csoport koprodukciójában állították színpadra.

A fesztivál zárónapján, augusztus 20-án Borbély László Junior Prima díjas zongoraművész Schubert-műveket játszik a Pajtaszínházban. A programsorozatot a Dresch Mihály Vonós Quartet koncertje zárja augusztus 20-án délután.

Fotó: szinhaz.hu

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.