Pesti Srácok

Emma Thompsont kitüntették a Buckingham-palotában

A Brit Birodalom Rendjével tüntették ki szerdán a Buckingham-palotában az Oscar-díjas Emma Thompsont és Sarah Gordy színésznőt - adta hírül a BBC News.

MTI

A lovagi cím női megfelelőjének számító, a Dame előnév viselésére feljogosító ranggal járó kitüntetést Vilmos herceg adta át a palotában rendezett ünnepségen. "Kiskora óta ismerem, úgyhogy csak kuncogtunk" - mesélte Thompson a londoni ceremónia után az újságíróknak. Az Oscar- és BAFTA-díjas sztár hozzáfűzte: "nagyon jó érzés volt", hogy színművészetben nyújtott munkásságáért kapta meg a dame rangot.

PestiSracok facebook image

A ceremónián Sarah Gordy is megkapta a Brit Birodalom Rendjét (MBE). Ő lett az első Down-kóros nő, aki elnyerte az uralkodói kitüntetést. A színésznő, aki korábban a Mencap jótékonysági szervezet jószolgálati nagyköveteként is járt már a Buckingham-palotában, a Hívják a bábát és a Ház az Eaton Place-en című sorozatokban szerepelt.

"Nagyon keményen dolgoztam azért, amiben hiszek" - mondta el Gordy és hangsúlyozta, hogy szeretne másoknak is erőt adni példájával, különösen a Down-szindrómával élőknek. Az 59 éves Emma Thompson, az újságíróknak arról is beszélt, hogy szeret nyíltan állást foglalni politikai kérdésekben, és az alkalmat megragadva felhívta a figyelmet arra, hogy akár hárommillió brit iskolást is érinthet a "szünidei éhezés".

A színésznőt férje, Greg Wise, valamint két gyermeke, Tindy és Gaia is elkísérte a ceremóniára.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!