Pesti Srácok

Bejelentették a jövő évi jubileumi Rockmaraton első fellépőit

Az Accept, az Ensiferum, a Kataklysm, a Destruction, a Crystal Lake, a Wolfbrigade, a Get the Shot, a Cockney Rejects és a Harakiri for the Sky is fellép a jövő évi Rockmaraton fesztiválon a dunaújvárosi Szalki-szigeten.

MTI

2020-ban 30. születésnapját ünnepli a legrégebbi hazai rock-metál fesztivál, amelyet ezúttal július 6-től 11-ig rendeznek meg - közölték a szervezők. A most bejelentett fellépők között van a német heavy/power metál kiemelkedő képviselője, az Accept, a folkmetál finn alapcsapata, az Ensiferum és kanadai death metál négyes, a Kataklysm.

PestiSracok facebook image

A germán speed/thrash metál élvonalát a Destruction fogja képviselni, a metalcore stílust a japán Crystal Lake fogja képviselni a Rockmaratonon. Szintén koncertet ad a hardcore punkot játszó svéd Wolfbrigade, a quebec-i Get the Shot, a jövőre már 42 éves, kultikus angol punk brigád, a Cockney Rejects, valamint a black metált post-rockos elemekkel ötvöző osztrák Harakiri for the Sky.

A nemzetközi szereplők mellett a hazai színtér képviseletében zenélni fog az Archaic, a Bornholm, a Burnout, a Cadaveres, a Counter Clockwise, a Depresszió, a Divided, a Don Gatto, a Dorothy, a Dreamgrave, a Jack, a Harmed, a Krampüs, a Lord, a Lost Continent, a Moby Dick, a Mudfield, a Nemecsek, az Omega Diatribe, a P. Box, a Paediatrician, a Phrenia, a Prosectura, a Road, a Rózsaszín Pittbull, a Samas, a Sear Bliss, a Shapat Terror, a Tales of Evening, a Tisztán a cél felé és a Watch my Dying is jövő júliusban Dunaújvárosban.

Kép: Accept

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!