Pesti Srácok

A Sztárban sztár Feng Ya Ou klipjének premierje a 061.hu-n

Fülbemászó dallal gyújtja be a slágerrakétákat a Sztárban Sztár leszek! versenyzője, Feng Ya Ou, aki saját felvétellel robbant, ehhez pedig egy színes és látványos videó is készült. A „Légy valaki másnak” egy melankolikus szerelmi történetet mesél el modern, deep zenei alappal. A dal a 2019-es eurovíziós dalfesztiválon született meg, ahol Ya Ou Pápai Joci háttérvokalistájaként volt jelen.

061.hu

„Először a dallam volt meg, majd beugrott a „Légy valaki másnak a babája” gondolat, és onnantól elindult a refrén. Az egész dal mondanivalója köré a gondolat köré épül, és saját emlékek ihlették. A szöveggel szerintem sokan tudnak majd azonosulni.” – mesélte az előadó. „Volt a lelkemen egy seb, ami egyszer már beforrt, de nem tűnt el nyomtalanul. Ezt szerettem volna bemutatni a dalban, ugyanis akárhányszor eszembe jutott ez a képzeletbeli heg, előjöttek belőlem azok az érzések, amikről a szerzeményem szól. Már nem fájnak az emlékek, de ki kellett írnom magamból mindent. Úgy érzem, ez sikerült is, ezért a dal minden egyes sora sokat jelent számomra.”

PestiSracok facebook image

https://www.youtube.com/watch?v=W1anxXDQvrE&feature=youtu.be

A felvételhez egy szó szerint sokszínű klip is készült Csiszár Gergő rendezésében, gyönyörű őszi tájjal a háttérben énekel Ya Ou, és még néhány táncmozdulatot is villant, ráadásul a rendezési munkálatokban is sokat segített. A 28 éves, jóképű énekes jelenleg a TV2 Sztárban Sztár leszek! produkciójában kápráztatja el a közönséget. A legjobb 5 közé már bejutott, és hamarosan kiderül, hogy megkaphatja-e a legsokoldalúbb tehetségnek járó címet. Emellett az Ocho Macho és a Vasovski Live zenekarokban is zenél, ennek köszönhetően folyamatosan koncertezik.

Nevét 2012-ben ismerhette meg a közönség, amikor a ByTheWay nevű formációban énekelt, amellyel BRAVO Otto díjat is nyert „az év felfedezettje” kategóriában. Ya Ou már 6 évesen elkezdett zenélni. Évekig kürtön játszott és klasszikus zenei vonalon mozgott, amikor azonban bekerült egy tehetségkutatóba, eldőlt, a könnyűzene lesz az ő útja. „Fontosnak tartom a szakmai fejlődést, így amikor abbahagytam a komolyzenét, beiratkoztam gitár szakra a Kőbányai Zenei Stúdióba, és el is végeztem. Szeretem magam folyamatosan képezni.” – mondta a sokoldalú és sármos Ya Ou.

Kép: TV2

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.