Pesti Srácok

Cézanne, preraffaeliták és Szinyei Merse a Szépművészetiben és az MNG-ben

Cézanne és követőinek munkái, II. Amenhotep rekonstruált sírkamrája, a preraffaeliták, Sean Scully és Szinyei Merse Pál festményei várják idén a Szépművészeti Múzeumba, illetve a Magyar Nemzeti Galériába (MNG) látogatókat - közölte a két intézményt vezető Baán László főigazgató kedden sajtótájékoztatón.

MTI

A Szépművészetiben áprilisban nyílik a II. Amenhotep fáraó sírjának felfedezését megidéző kiállítás, nyár elejétől Dürer és kortársainak rajzait mutatja be kamaratárlat, majd októbertől Cézanne és a modernizmus kapcsolatát vizsgálja nagyszabású kiállítás. Az MNG nagy tavaszi tárlata a brit preraffaeliták remekműveit hozza el Budapestre, ősszel pedig Sean Scully, a kortárs képzőművészet egyik legnevesebb absztrakt művészének életművét, illetve Szinyei Merse Pál művészetét mutatja be kiállítás.

PestiSracok facebook image

Baán László a Liget Budapest-projekt miniszteri biztosaként elmondta: a kormány továbbra is tartja magát ahhoz, hogy a fővárosi önkormányzat egyetértése hiányában nem kezd budapesti beruházást. Ám ez nem jelenti azt, hogy a jövőben ne látná a lehetőséget egy olyan kompromisszumra, amely lehetővé tenné a ligetprojekt teljes körű megvalósítását - tette hozzá.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.