Pesti Srácok

Újranyitott a Sky Garden tetőterasz

A koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások fokozatos feloldásával újra látogathatóvá vált Budapest népszerű panorámaterasza a Mystery Hotel Budapest tetején. A Sky Garden tetőterasz meglepetésekkel várja vissza régi-új vendégeit.

061.hu

A design Varró Zoltán munkáját dicséri. A szakember profizmusát mi sem mutatja jobban, mint az a tény, hogy tavaly novemberben a hotel- és étterem design Oscar-díjaként is emlegetett, a vendéglátóipar legrégibb és legrangosabb díjának számító Gold Key Awards for Excellence in Hospitality Design döntőjében az általa tervezett Mystery Hotel Budapesté lett a legjobb európai luxuslobbi, és a finalisták közé kerültek a legjobb luxus vendégszoba kategóriában is.

A Sky Garden 25 méter magasan, a Mystery Hotel Budapest tetején bújik meg, egy város feletti kert, amit sokan csak lebegő oázisként emlegetnek. A tetőterasz egyik izgalmas eleme egy dór oszlopsor, ezért az emeleten található összes szoba is a dór oszloprend szerint épült, gyönyörű kilátással a városra. A bámulatos tetőterasz 50 fő befogadására alkalmas, így nemcsak egyéni vendégeket, hanem csoportokat is fogadnak, rendezvényeket is lehet itt tartani.

„Hétről hétre készülünk egész nyáron saját szervezésű eseményekkel, ahol részben a zene, részben pedig a tematikus kínálat kerül a főszerepbe. Sorozatunk a Mystery Vibes nevet viseli, a részleteket pedig saját csatornáinkon közöljük az érdeklődőkkel. Az első ilyen rendezvényt június 19-én tartjuk, ez a ginek, a régiós jegyekkel ellátott népszerű bárételek és a deep house zene köré épül majd. Fontos kiemelni, hogy a Sky Garden tetőteraszon az exkluzitivást nem az árainkban, hanem a szolgáltatásaink minőségében szeretnénk tükrözni” - mondta el Árvai Zoltán szállodaigazgató.

A város felett igazán különleges ételeket szolgálnak fel a vendégeknek. A sajttálakhoz a Balaton-felvidéki Vászoly egy manufaktúrájából érkeznek a sajtok, de a szálloda több kistermelővel is kapcsolatban áll. Az étlapon megtalálható az Eszterházy desszert is, amely a szabadkőművességre utal, hiszen a magyar szabadkőművesek listáján is voltak az Eszterházy család tagjai közül. Aki pedig egy italt is elfogyasztana a lebegő oázisban, az többek között nyolc saját receptúra alapján készülő kreatív koktélból választhat.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Milliárdos ingatlanvagyonnal gyarapodik tovább tatabányai családok nyomorán a „Szeviép-család” – Csinos céghálót találtunk az egykori vezér fia körül

Exkluzív 2022 május 25.
A Pesti TV Az Ügy című riportműsorában mutattuk be a tatabányai szellemtársasházat, amely tizenöt éve áll befejezetlenül. A huszonegy lakásos, a földszinten nagy irodaépületet is magába foglaló ingatlant sajátos konstrukcióban kezdték építeni 2004 után. A telektulajdonos, első számú építtető, a Környe és Vidéke Takarékszövetkezet ingatlanhasznosító cége, a Tak-Ing végelszámolás alatt áll; az építő Pólus Kft. 2007 óta felszámolás alatt; a lakásaikat előre kifizető tatabányai családok, összesen tizenöt károsult család a mai napig nem kapott vissza egy fillért sem. Közben tavaly év végén a félkész épület az egyik szeviépes érdekeltség kezébe került. A Szeviép-üggyel a PestiSrácok.hu az elmúlt években kiemelten foglalkozott; követjük a több száz kisvállalkozó csődjéért felelős, csődbűncselekménnyel vádolt milliárdosok ma is tartó büntetőperét. Megmutattuk, hogy a mai napig milyen luxusban élnek, és egy tényfeltáró cikksorozatban azt is, hogy a Szeviép csődeljárása előtt milyen elképesztő céghálót építettek fel a Szeviép-vezérek, amely cégekben immár egy-egy családtagjuk a tulajdonos. Ebben a tényfeltáró riportban azt mutatjuk meg, hogyan kerül a Szeviép-vezér B. Sándor fia Tatabányára, miként jutottak hozzá a tizenöt család anyagi megnyomorítását jelentő, milliárdos értékű ingatlanvagyonhoz, és azt is, hogy a tatabányai botrányban szereplő cég csak egy az újabb céghálóban. Körülbelül tíz milliárdos vagyont találtunk éppen csak, hogy „muzsikáló” cégekben, és mindez az egyik B.-fiú kezében fut össze.