Pesti Srácok

Nádasdy Ádám, Gerevich András és Balogh Gergő kapja idén az Alföld-díjat

Nádasdy Ádám költő, műfordító, nyelvtudós, Gerevich András költő, műfordító és Balogh Gergő irodalomtörténész, kritikus kapja idén az Alföld irodalmi folyóirat nívódíját - közölte Szirák Péter főszerkesztő hétfőn.

MTI

A közlemény szerint az Alföld-díjat Nádasdy Ádám a költészetet, a műfordítást és a nyelvtudományt ötvöző, rendkívül gazdag életművéért, valamint a folyóiratban közölt kiváló verseiért és fordítói tevékenységét kommentáló esszéiért kapja. Gerevich András költői és műfordítói munkásságáért, valamint a lap olvasóit gazdagító költeményeiért részesül az elismerésben. Balogh Gergő a folyóiratban publikált, a történeti összefüggésekben és a kortárs elméletekben eligazodást segítő tanulmányaiért, valamint az olvasókat orientáló szakszerű bírálataiért veheti át a díjat.

PestiSracok facebook image

A kitüntetést minden évben novemberben, a Debreceni Irodalmi Napok Alföld-díjasok estjén adják át, idén azonban a koronavírus-járvány miatt a rendezvény elmarad. A szerzők a tervek szerint 2021 áprilisában a Debreceni Költészeti Fesztiválon vehetik át az Alföld-díjat - olvasható a közleményben.