Pesti Srácok

Elhunyt Babicsek Bernát

A fiatal előadóművészt, Babicsek Bernátot, aki színészként és harmonikaművészként is ismert volt, január 1-jén, tragikus körülmények között érte a halál.

061.hu

Január 1-jén, tragikus hirtelenséggel elhunyt Babicsek Bernát színművész, harmonikaművész – tudatta a közösségi médiában az Irigy Hónaljmirigy zenekar.

"Egy tehetséges művészt és barátot vesztettünk el a mai napon!" – búcsúztak zenésztársuktól.
PestiSracok facebook image

Babicsek Bernát 1979-ben született Solymáron. Az Eszterházy Károly Főiskola ének-zene szakán diplomázott, színészetet a Gór Nagy Mária Színitanodában tanult. Emellett tangóharmonikán játszott, 2006-ban lemeze jelent meg Tangó-harmonika címmel, valamint tagja volt a Paddy And The Rats zenekarnak is.

Játszott a Játékszínben, a Szkéné Színházban, a Ruttkai Éva Színházban, a Karinthy Színházban és a Turay Ida Színházban, ahol az elmúlt évadban két előadásban láthatta a közönség: a Fergeteges látogatásban és az Egy szerethető nőben szerepelt. A Centrál Színházban a Liaisonban Pokorny Lia partnereként lépett színpadra.

Ajánljuk még

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.