A rajongók boldogok, nemrég megjelent ugyanis a Call of Duty sorozat legújabb része: a Black Ops 6. Ujjakat tördelve várta a világ, hogy az Activision ebben a részben milyen kis aljasságot csempész majd be, hogy a fiatalokat érzékenyítse, és nagyjából az történt, amire mindenki számított: megérkezett a sorozat első nem bináris szuperkatonája, aki a “they/them” névmásokat használja, és leginkább úgy néz ki, mint egy nagyon ronda nő. Erre nyilván hatalmas szükség volt; aki eddig nem volt benne biztos, hogy ezt a játékot szeretné a fa alá idén, az most értelemszerűen emiatt döntött úgy, hogy mindenképpen igen, hiszen milyen lenne már egy valamirevaló háborús zóna egy nem bináris katona nélkül? De a viccet félretéve: ez egyáltalán nem vicces.
Nemrég még arról beszélgettünk, hogy a Call of Duty-ban a transzneműség nevében, transz-zászlós lőszerekkel lehet lövöldözni a másikat – valahogy úgy, mint amikor Pennsylvania demokrata kormányzója, Josh Shapiro aláírta az Ukrajnának szánt bombákat, amelyeknek a célja más emberek megölése volt.
Most viszont szintet lépett az Activision, ami a WOKE propagandát illeti, és beletette a Call of Duty legújabb részébe az első nem bináris karaktert. Hogy erre mi szükség volt? A történet és a játékmenet szempontjából az ég világon semmi.
Volta Rossi (ez a neve) identitása nem ad semmit hozzá a történethez, igaz, el sem vesz abból, viszont hatékonyan építi be a gyerekek tudatába, hogy a mentális betegségekkel semmi baj nincs; nem segíteni kell ezeken az embereken, hanem biztatni őket arra, hogy azt gondolják: ők egy kivételezett csoport, akik bármit megtehetnek.
Korábban is volt már hasonló a Call of Duty franchise-ban: emlékezhetünk Bell ügynökre a Call of Duty: Black Ops Cold War-ban, aki lehetőséget adott a rajongóknak, hogy saját nemet válasszanak. Ennek megfelelően néhány LMBTQ-rajongó megragadta a lehetőséget, hogy létrehozzon egy nem bináris karaktert. Gondolom, legalább hárman voltak ilyenek, ezért az Activision szükségét érezte, hogy az ő igényeik szerint alakítsa az újabb részt.
De akkor ejtsünk néhány szót a karakterről is: szóval Volta Rossi első ránézésre egy rövid hajú, csúnyácska nő, akinek a nem binárissága kizárólag a személyes névmásaiban mutatkozik meg. Ez azért furcsa, mert a cég rendkívül büszke rá, hogy ez az első ilyen karakterük, de a nagy jóemberkedés mögött jómagam leginkább egyfajta megúszást vélek felfedezni – valljuk be, nem raktak bele túl sok energiát, hogy megértsék a nem bináris emberek lelkét és mentális problémáit, viszont rengeteg pénzt tudnak keresni belőlük most, hiszen ezzel a húzással elnyerték a WOKE világrend szimpátiáját (még jobban, mint eddig).
Nem kérdés: az Activision már az egyik legkártékonyabb cég lett, bár a mezőny elég kemény, mert sokan versenyeznek éppen azért, hogy a lehető legtöbb pénzt, bőrt és hírnevet lehúzzák a gender diszfóriában szenvedők helyzetéből, miközben azért a világ tönkretételében is szorgosan segédkeznek.
Hasonló gusztustalanságokkal provokál az Electronic Arts szintén friss játéka, a Dragon Age: The Veilguard, amelyben leoperált mellé transznemű karaktereket készíthetnek maguknak a gyerekek. Az erről szóló cikkünk ITT olvasható.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS