Sírnak Hollywood egerei a Trump-győzelem után

Egyre másra törtek elő a színészi képességek Hollywood hírességeiből, miután kiderült Donald Trump lemosta demokrata ellenfelét, Kamala Harrist az amerikai elnökválasztáson. A potyogó könnyek mögött volt minden, mint a búcsúban: nácizás, diktatúrázás, zokogó gyermek, internálótábor és a meghalt Amerika.
Ha republikánus győzelem születik, a talpig liberális Hollywood rákapcsol. A sírás mellett a rozsdaövezet lakóit hibáztatják, akár „gyilkosnak” is nevezik, ha kedvük úgy tartja. Így hát meg se lepődünk, hogy Donald Trump győzelme hallatára a filmgyárvilág színe-java billentyűt ragadott és megírta a maga elbocsátó, szép üzenetét. „Miért? Csak indokoljátok meg, miért? A gyerekem zokog, mert a nőként őt megillető jogait akár el is vehetik tőle. És ha ezzel nem értesz egyet, kérlek, kövess ki” – írta az Egy rém rendes család Kelly Bundyja, Christina Applegate, aki láthatóan benne maradt a szerepében. Mert ennyire ostoba nem lehet magától.
Jamie Lee Curtis – aki szerint „sokan tartanak attól, hogy drákói idők jönnek” – viszont már felébredni (woke, még woke-abb, legwoke-abb) és harcolni akar, hogy leszámoljon azokkal, akik megszavazták a meleg- és a transzneműjogok elvételét kívánó nácikat.

Harcoljunk a nőkért, a gyermekeinkért és a jövőjükért, és harcoljunk a zsarnokság ellen, napról napra. Egyszerre csak egy harcot. Egyszerre csak egy tiltakozás. Ezt jelenti amerikainak lenni. Ezt jelentette mindig is, és ezt fogja jelenteni, függetlenül a végeredménytől.”
Aubrey O’Day, egy túlplasztikázott énekesnő már egyenesen azt írta ki: „Az egyetlen dolog, amit a szexista, rasszista, erőszaktevő Amerika jobban utál, a nő.” Ezt gondolja Madonna is, sőt külön rákapcsolt ő is rettegő funkcióba, utalva a Malawiból örökbe fogadott gyermekeire:
Nem szeretném, hogy a barátaim, akik nem amerikainak születtek, internálótáborokban éljenek.” Meg ezt is ő mondta: „Alacsonyabb adókat akarnak, de nem bánják, ha egy totalitárius kormányban kell élniük, hogy ezt elérjék.
A neves rapperhölgy, Cardi B pedig arról értekezik, hogy az észak-karolinai emberek megérdemelték a hurrikánt, amiért Trumpra szavaztak.
John Cusack is nekiment az amerikaiaknak, ő egyenesen azt gondolja:
Ha az ország úgy dönt, hogy saját maga pusztulását okozva egy elítélt, erőszakos bűnelkövető nácira szavaz, az a nihilizmus jele.”
A legerősebb, legdrámaibb kijelentés pedig ki másé lenne, mint a világhírű rendezőé, Quentin Tarantinóé, aki egy magáról elnevezett fiktív lap címoldalát tette ki közösségi oldalára, azzal a felirattal: „Amerikai 248 év után meghalt.” Várjuk a filmet, amiben a Becstelen Demokraták rágyújtják a Fehér Házat Trumpra, attól majd megnyugszik.
