Világszerte tömegeket kavart fel, hogy tavaly novemberben újra Donald Trumpot választották meg az Egyesült Államok elnökének, mégis talán az Egyesült Államokban élő nők reagáltak a leghevesebben történtekre – kezdi tagadhatatlanul radikálisan feminista cikkét a 24.hu, amelyben a szerző hölgy hosszasan ecseteli, hogy miért kezdett bele néhány bolond nő Amerikában a Dél-Koreában indult 4B Mozgalom követésébe. Erről, a mozgalom születéséről, a radikális feminizmusról és az amerikai nők “félelméről” beszélgettünk a Libz of TikTok Hungary legújabb adásában Bálint Botonddal.
Facebook hozzászólás
triacus
2025-01-08 at 16:08
@Endedworld:
“A nőkkel szembeni erőszakot pedig gyakotlatilag senki nem tolerálja a nyugati keresztény társadalmakban.”
Meg úgy senkivel szemben sem. Minden élet számít, alapesetben mindenkivel szemben békésnek, megértőnek kell(ene) lenni (mindaddig, amíg ezzel a béketűréssel, elfogadással vissza nem élnek).
Éppen ezért álságos a szélsőbaloldali woke (feminista, LGBTQIA2S+, BLM, migránssimogató) mozgalmak által az egyes társadalmi csoportok – legyenek azok nők, valamilyen nem fehér rasszhoz tartozóak, illegális migránsok, a heterótól eltérő szexuális preferenciák, a bináris nemtől eltérő identifikálások,… – áldozati szerepben való szerepeltetése, mesterséges osztályharc generálása.
Endedworld
2025-01-08 at 15:02
QRTY:
Az erőszakkal szembeni tolerancia úgy általában alacsony, de nem nulla.
(Pl. az erőszak-szervezetektől egyenesen elvárjuk, hogy erőszakot alkalmazzanak.)
A nőkkel szembeni erőszakot pedig gyakotlatilag senki nem tolerálja a nyugati keresztény társadalmakban.
Feminista ostobaság.
kalyakos
2025-01-07 at 17:15
@QRTY
De legalább nem önző.
QRTY
2025-01-07 at 15:04
Aki nőként tolerálhatónak tartja a nők elleni erőszakot, az minimum retardált.
Karácsonyi Klára
2025-01-07 at 15:02
Hát igen, nehéz megtalálni a helyes arányokat, de törekedni kell rá.