Nincs szó ufókról és más képtelenségekről Andreas von Rétyi magyarul a PestiSrácok.hu kiadásában most megjelent, Geroge Soros – A multimilliárdos globális hálózata és az általunk ismert világ vége című leleplező könyvében. Mindezt azért vagyunk kénytelenek megjegyezni, mert a Magyar Nemzetben máris megjelent az első cikk, amely hitelteleníteni próbálja a szerzőt annak korábbi, különös csillagászati és légköri jelenségeket taglaló írásai miatt. Időközben vicces kedvű ellenzéki újságírók Rétyinek tulajdonított “ufós” álidézeteket kezdtek terjeszteni. Hogy a PestiSrácok.hu és a kötet reménybeli olvasói lássák, Andreas von Rétyi a világpolitikát befolyásoló spekulánsról írt portrékötete mennyire tényszerű és hivatkozásokkal gazdagon alátámasztott, e cikk alatt leközöljük a könyv egyik fejezetét, amely Soros György az ukrajnai forradalomban betöltött szerepét taglalja.
Andreas von Rétyi asztrofotósként kezdte pályafutását, a csillagászattal, mint tudománnyal sokat foglalkozott életében, számos ilyen témájú cikket írt, de légköri jelenségeket is fotózott, azokat is tanulmányozta. Elsősorban írónak vallja magát. Már mintegy 30 könyve jelent meg németül, ebből kettő igazi sikerkötet, az egyikben a 2001-es amerikai terrortámadással foglalkozik, míg a másik bestsellerében a Bilderberg-csoportról és annak céljairól ír.
Német kiadója, a Kopp Verlag szerint a Soros Györgyről szóló tényszerű oknyomozó könyve lehet a következő nagy dobása Rétyinek, amely Németországban máris több mint százezer példányban kelt el és felkerült a nagy könyvterjesztők sikerlistáira. Ezek mellett Andreas von Rétyinek rejtélyes halálesetekről és titkos társaságokról is jelent meg kötete. A PestiSrácok.hu természetesen nem ért egyet Rétyi minden egyes megállapításával, szerkesztőségünk a Soros-kötetet azonban világos, igazolható és a dollármilliárdos politikai és üzleti szándékait remekül felrajzoló munkának tartja, amely a legfrissebb közelmúltunk katasztrofális jelenségeire: az arab forradalmak kudarcára, Európa meggyengülésére és a sok milliós migránsáradatra is igyekszik érthető magyarázatot és bizonyítékokat találni.
Alternatív magyarázatok
Rétyi 2015-ben a tekintélyes Die Weltnek nyilatkozott munkásságáról. Az újságíró kérdésére elismerte, hogy egyesek összeesküvés elméletek felállításával vádolják, de ő nem szereti ezt a kifejezést, mert szerinte pejoratív. Úgy véli, ő csupán alternatív magyarázatokat mutat fel az olvasóknak. A közéleti, világpolitikai témájú könyvek mellett szóba kerülnek a korábbi sci-fibe hajló, ufós könyvei is, amire Andreas von Rétyi nyomatékosítja: „Nem azt mondom, hogy ezek a jelenségek léteznek, de megtartom annak a lehetőségét, hogy létezhetnek, ott lehetnek. Erről valójában semmit nem tudunk.”
Rétyi a Bilderberg csoportról azt írja könyvében, hogy a társaság tagjai súlyos történelmi eseményeket is kiterveltek, szerinte ilyen volt az 1973-as olajválság, vagy a második iraki háború kirobbantása. Rétyi szerint globális vezérlés és teljes ellenőrzés a Bilderberg célja. Könyvében bemutatja, hogy hogyan próbál manipulálni a társaság és milyen jövőbeni terveik vannak a világgal. Könyvében Rétyi David Rockefeller 1994-es beszédéből is idéz, amelybe a Bilderberg-csoport tagja úgy nyilatkozik a társaságról, hogy „Egy igazi nagy válságra van szükségünk, hogy a nemzetek elfogadják a mi megoldási javaslatainkat, a mi berendezkedésünket, és a mi új világunkat”.
Rétyi Sorosról szóló könyvéről más német portálok mellett a Neo Presse című politikai portál írt recenziót. A portál a könyvből Soros Ukrajnában végzett bomlasztó tevékenységét, és a Nyílt Társadalom Alapítványok célját citálja. A kötet megjelenéséről a Magyar Televízió így számolt be, míg az Echo TV ezt az interjút készítette Huth Gergellyel.
Andreas von Rétyi George Soros: A multimilliárdos globális hálózata és az általunk ismert világ vége című könyv magyar előszavát egyébként jelen cikk szerzője, Szarvas Szilveszter, a PestiSrácok.hu főszerkesztő-helyettese írta. A könyv már kapható a Magyar Menedék Könyvesházban (ITT!), majd a hó végén megjelenik a nagyobb könyvesbolt-hálózatok polcain is. A PestiSrácok.hu napokon beül elkészülő on-line áruházából pedig postán is megrendelhetővé válik.
Andreas von Rétyi, George Soros: A multimilliárdos globális hálózata és az általunk ismert világ vége; Kiadó: PestiSrácok.hu – GerillaPresS Lapkiadó és Médiatanácsadó Kft.; 248 oldal
9 | Változások:
fókuszban Kelet-Európa (164. oldal)
Árulkodó e-mailek 2015. év közepén igen kényes információk kerültek napvilágra, amikor a CyberBerkut nevű hacker csoport nyilvánosságra hozott különböző e-maileket az ukrán elnök, Petro Porosenko és Soros György közötti internetes levélváltásból. Ezek az információk egyértelműen alátámasztották, hogy Soros jelentős befolyást gyakorolt az Ukrajnában zajló jelenlegi eseményekre. A CyberBerkut Oroszország-párti kiberbűnözők egy csoportja, a nevük a rendőrség Berkut különleges egységének nevéből származik – ami az amerikai SWAT különleges egységnek felel meg. Az egykori ukrán elnök, Viktor Janukovics állítólag bevetette a Berkut egységet az ukrán tüntetők elleni erőszakos leszámolás során is, amire válaszul létrejött a kiberaktivisták csoportja. A csoport ellenzi az ország közeledését az Európai Unióhoz és a NATO-hoz, valamint Németországot és az Egyesült Államokat teszik felelőssé a kialakult konfliktusért. 2015 elején a CyberBerkut az interneten bejelentette, hogy több órára sikerült megbénítaniuk a német parlament és a kancellária weboldalait.
Egyre több ember ismeri fel, hogy ritkán van szó igazi alulról szerveződő forradalmakról, és nagyon ritkák azok a véletlen egybeesések is, amelyek mentén kialakulhatnak a megfelelő körülmények az események kirobbanásához. Sokkal inkább megfigyelhető az, hogy az eseményeket erősen felülről irányítják, fõleg a Közép-Európai válsággócokban. Az arab tavasz álcája alatt kivitelezett célzott destabilizáció, valamint a kelet-európai térségben zajló drámai folyamatok is egyre fojtóbb szorításba vonják Közép-Európát, miközben Németország szó szerint központi szerepet játszik minden fronton. Láttuk már, hogy a csak kifelé ártalmatlan és független civil szervezetek egyes régiókban milyen befolyást gyakorolnak, és sikerült többé-kevésbé néhány fontos nézőpontot is áttekinteni, amelyeket egy szélesebb, sokkal bonyolultabb összképből ragadtunk ki. Így is világosan körvonalazódik előttünk az alaphelyzet, akkor is, ha csak a civil szervezeteket tekintjük át. Ezt az összképet erõsíti a CyberBerkut-„hacktivisták” megerősítése is. Az itt leleplezett ügyek kétség nélkül beleillenek a jól ismert alapelvek által kialakított irányba, ennek megfelelően találhatunk bennük információkat az ukrán Majdan-kormány számára szállított fegyverekrõl, ukrán katonák kiképzéséről a NATO-tagállamokban, valamint a lengyel tábornok, Waldemar Skrzypczak és amerikai kollégája, Wesley Clark tábornok közötti tervekről az ukrán hadsereg kibővítésére, és hatékonyan bevethető állapotban tartására. Egyébként ez az a hadsereg, amely a minszki fegyverszüneti megállapodás elõtt a saját népe ellen fordult.
Soros György számára Ukrajna gyorsan igen fontossá vált. Soros a megaspekulánsok iskolapéldája, aki ötvözni akarja a folyamatos nyereség utáni függõséget és a világ fölötti uralom elérése utáni vágyakozást, amit zseniális módon vezényel a hálózatán keresztül. A piacoktól való erkölcsi elszakadást használja magyarázatként arra, hogy egész nemzeteket taszítson hanyatlásba, továbbá mérhetetlen profitot zsebeljen be, amit állítása szerint természetesen újabb jótékonysági tevékenységekbe fektet majd be. Ezzel sikerült humanitárius alapon álló kiváló magyarázatot adni ezekre a folyamatokra. Célja viszont továbbra is az, hogy „jobbá” tegye a világot, legalábbis a Soros György-féle saját definíció
szerint.
Nagyon sok minden kell ahhoz, hogy valaki ilyen mértékű befolyást tudjon gyakorolni úgy, hogy közben a feje fölött ragyoghasson a glória is, mint kiváló emberbarát. Anne Williamson amerikai szerzőről már volt szó korábban. Ő emelte ki Clinton szerepét Soros sikereiben, õ mutatott rá ennek az időszaknak a jelentőségére, illetve a Soros előtt megnyílt lehetőségekre, hogy a korábbi Szovjetunióban üzleti tevékenységet kezdjen. A Clinton-éra aranykor volt, de – ahogy az a hasonló aranykoroknál szokás – egyszer ennek is véget kellett érnie.
Putyin színre lépésével a dolgok hirtelen más fordulatot vettek, ő ugyanis „nagytakarítást” kezdett, legalábbis ami a külföldi befolyásgyakorlást illeti. A NED, Soros és társai hirtelen nemkívánatos személyekké váltak az országban. Érthető tehát, hogy Soros és Putyin nem kifejezetten számítanak a legjobb barátoknak. A Porosenko és Soros között korábban említett e-mail-váltás a 2014 decemberétől 2015 márciusáig tartó időszakból származik, és ezekből a hónapokból további érdekes részletek derültek ki.
Soros újra és újra arról beszélt, milyen átfogó befektetéseket tervez Ukrajnában, amennyiben a nyugati államközösségekben már megszokott, megfelelő befektetési garanciákat megkapja. Ebben is hűségesen követi saját elveit az aszimmetriával és az egyensúlytalanságokkal kapcsolatosan. A spekuláns immár egyre kevésbé látszik első osztályú filantrópnak; sokkal inkább annak, aki mindig is volt: nagybefektető és megaspekuláns, aki folyamatosan csak a saját érdekeit tartja szem előtt. Ez a cél valahogy úgy motiválja, mint azt a bizonyos szamarat az elé lógatott répa, bár ez a „párhuzam” kissé sántít. Soros ugyanis már többször bebizonyította, hogy nem szamár, hanem inkább ravasz róka.
Nyilvánvalóan nem szûnt meg az igénye arra, hogy maradandó nyomot hagyjon a történelemben. Sőt, az egyébként nagyon is szerénynek látszó Soros teljesen más hangnemben is tud beszélni, ha a saját legbelsőbb érdekeirõl van szó. Ez világlik ki a meghackelt e-mailekből is, amelyekben Soros a rá jellemző diktáló stílusban úgynevezett tanácsokat ad, és kifejezi a kívánságait. Aki elolvasta az említett ügyekhez tartozó kommentárjait, elkerülhetetlenül azt érezheti, hogy követeléseket és utasításokat olvas. A tartalom sem tûnik kifejezetten békésnek, ugyanis az üzenetek egész Ukrajna egyértelmû militarizálását sürgetik. Soros a CyberBerkut által nyilvánosságra hozott e-mailjeiben „javaslatokat” tesz arra, milyen témákban lehet a leghatékonyabban „POTUS”-hoz, azaz az Egyesült Államok elnökéhez (President Of The United States) fordulni.
Az Egyesült Államoknak a legmodernebb fegyverekkel kell ellátnia Ukrajnát, még ha csak védelmi célokból is, hasonlókkal, amilyenek a másik oldalon is megtalálhatók. Ukrajnának meg kell kapnia azt a pusztító hatékonyságú katonai támogatást, ami ahhoz szükséges, hogy sikerrel ellent tudjon állni Oroszország elsöprő hadi erejének. Az ukrán katonákat Ukrajnán kívül kell kiképezni, például Romániában, hogy ne leplezõdjön le az amerikai katonai támogatás, és a NATO bevetési egységeinek ne kelljen fizikailag jelen lenniük Ukrajnában. Ezek a gondolatok abba engednek bepillantani, hogyan kell egy ilyen ügyben eljárni a kulisszák mögött. A teljes felfegyverzést természetesen úgy kell kivitelezni, hogy azzal semmilyen formában ne sértsék meg a minszki fegyverszüneti megállapodást. Soros ekkor már azt is pontosan tudta, hogy ki fogja segíteni őt abban hogy az ukrán hadsereget magasabb szintre emeljék: Wesley Clark amerikai tábornok.
A tábornok
Igen, pontosan az a Wesley Clark, aki 1999 júniusában Sir Michael Jackson NATO-parancsnoknak azt az utasítást adta, hogy szigeteljen el 200 orosz katonát a prištinai repülőtéren. Erről már volt szó, ahogy arról is, hogy Jackson akkor megtagadta a parancsot, amit ezzel a legendás mondattal indokolt: „Nem fogom a maga kedvéért kirobbantani a harmadik világháborút.” (…)
A vezető képet Andreas von Rétyiről a Die Welt készítette.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS