Skócia gőzerővel halad a progresszió irányába, ők lesznek ugyanis az első nemzet a világon, ahol a hivatalos tantervbe bekerül az “LGBTI” közösség iskolai tanulmányozása, ennek keretein belül pedig a gyermekek megismerkedhetnek a szivárványos közösségek jogaival, illetve történelmével. A “Time for Inclusive Education (TIE) (Itt az ideje a befogadó oktatásnak)” nevű program megálmodói történelminek nevezik a döntést, és remélik, ez majd végleg kitörli az emberekből a homo- és transzfóbiát. Skóciának egyébként nincsenek gondjai, jelenleg ez a legfontosabb küldetésük.
Itt az ideje a befogadó oktatásnak! Így hívják azt a programot, amely most hivatalosan is bekerült a skót tantervbe. Lényege pedig az, hogy ezentúl iskolai keretek között kötelező lesz tanulni az LGBTI közösség jogairól, illetve a mozgalom (?) kialakulásának történetéről. Jordan Daly, a program megálmodója történelminek nevezte a döntést, szerinte ugyanis kártékony volt az, hogy 1988-ban az Egyesült Királyságban betiltották a homoszexualitás népszerűsítését. Az erre vonatkozó törvényt egyébként 2001-ben sikeresen megtorpedózták a skótok, két évre rá pedig az Egyesült Királyságban is eltörölték a nyitottság és a tolerancia nevében.
Kedves olvasóinknak biztosan feltűnt, hogy feljebb nem a megszokott “LGBTQ” szerepel, hanem az “LGBTI”. Ez nem elírás, manapság ugyanis a haladás megköveteli, hogy az “interszexualitást” is beemeljék a büszkeség szivárványos zászlajába.
Monumentális győzelem ez a kampányunknak, és történelmi győzelem az országnak. Az LGBTI-kompatibilis oktatás elindítása az állami iskolákban példaértékű a világon. Egy ilyen bizonytalan világban ez fontos, tiszta és erős üzenetet küld az LGBTI közösség fiataljainak, hogy őket Skóciában értékelik
– mondta el a Guardiannak Daly.
A program elindításával párhuzamosan természetesen egy elmaradhatatlan felmérés is készült, amely azzal riogat, hogy Skóciában 10-ből 9 fiatal találkozik napi szinten homofóbiával, és egyharmaduk rendszeresen megpróbálkozik az öngyilkossággal is.
Skóciának persze egyéb gondja sincs, mint ez, hiszen nincs arról szó, hogy az országrész továbbra sem akarja a brexitet, vagy ha az bekövetkezik, akkor nem akarja annak „kemény”, az Európával való minden különleges kapcsolatot megszakító változatát. A skót autonómiát vezető Skót Nemzeti Párt burkoltan azzal is fenyegetőzött már, hogy újabb népszavazást tartanak arról, hogy ők bent maradjanak-e az Egyesült Királyságban.
Forrás: The Guardian; Vezető kép: TIE
Facebook
Twitter
YouTube
RSS