Fekete-Győr András (haverok között: Andrescu Negru-Ghior) képtelen férfiként viselkedni, bátran vállalni tettei következményeit. Sír, mint a fürdőben ősi mesterségét űző nőcske, s együttérzést kunyerál, amiért a „diktatúra” vádat emelt ellene a rendőrök megdobálásáért. Nézzük konkrét példákon keresztül, mi lett volna Fegyőr Andris sorsa, ha jelenlegi politikai szövetségese és lángosozós pajtása, a Tintás országlása idején játssza a romkocsma-forradalmárt!
Fekete-Győr András 2018 decemberében hetykén újságolta a sajtónak, bizony ő hajított füstbombát a Parlamentet védő rendőrökre a túlóratörvény elleni fővárosi randalírozáskor. Hiszen – mint magyarázta bicepszeit feszegetve – „düh van az emberekben” (sőt, még benne is), s „ezt valahol ki kell mutatni”. (A szélsőbalos randalírozásban összesen tizennégy rendőr megsérült, sok milliós anyagi kár keletkezett. Például ellopták a gyerekeknek szánt szánkókat, az ország karácsonyfáját pedig föl akarták gyújtani… A „demokraták”…) Ő pedig, mármint az András, magára vállalta a forradalmárok nehéz küldetését, hősiesen odavetette azt a füstgránátot a zsaruknak, hadd szívjanak… Gondolom, valamilyen érdemérmet is elfogadott volna hőstettéért. A legtesthezállóbb szerintem a román becsületrend lenne…
- Tehát András két éve még sziklakemény volt. Majd szétpattant rajta az izompóló, ahogy illegette magát a képernyőn. Eszébe sem jutott bocsánatot kérni a rendőröktől, vagy ilyesmi.
Aztán eltelt csaknem két esztendő, s a „diktatúra” „viharsebességgel” dolgozó szervei eljutottak odáig, hogy vádat emeljenek András forradalmár (és néhány hasonszőrű) pajtása ellen. A vádirat szerint a Momentum elnöke hivatalos személy elleni erőszakot követett el a rendőrök megdobálásával, ezért büntetésként felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását kérik. Vagyis nem kell bevonulnia a kóterba, hacsak időközben nem randalírozik újra (ami, persze, nem zárható ki).
- A vádemelés hírére Andrásunk csöppet veszített keménységéből. Nagyjából olyan szilárdságú lett, mint egy fonnyadt meztelen csiga.
Tegnapi sajtótájékoztatóján már elkínzottan panaszolta az őt ért méltánytalanságokat. Azt magyarázta: a diktatúra azért indított ellene „koncepciós” eljárást, mert ő és a pártja bitang erős. Hát ezért kell neki a vádlottak padjára „állnia” (sic!). És csak sírt, pityergett az Andris, panaszolta rossz sorsát, a diktatúra rémtetteit. Olyan keservvel tette mindezt, hogy óvoda kiscsoportban is szemközt röhögik.
Hogyha bárki rendőrre támad, bárhol egyébként az európai jogállamokban, annak számolnia kell azzal, hogy pártelnöktől a cipészen át a pékig, ennek következménye lesz, jogkövetkezménye lesz. A rendőrök megtámadása nem fér bele a tüntetéshez és a gyülekezéshez való jog fogalmába
– nyilatkozta ifjabb Lomnici Zoltán alkotmányjogász, a Századvég jogi szakértője. Ám Fegyőr Andris se nem cipész, se nem pék, se nem politikus – csak egy zárlatos Lenin-fiú, akit Párizsban huzagoltak. Így rá nem hatnak a jogszabályok, érvek vagy a józan ész. Célszerűbb neki konkrét példát mondani.
Figyelj, András!
Tudom, nem különösebben érdekel, mi történt itt 2006 őszén, ezért bútorozol össze azzal az alakkal, aki akkor a hatalma megtartása érdekében lövette a saját népét. Ám nem árt, ha tudod, hogy ha akkoriban dobáltad volna a rendőröket, könnyen Csorba Attila, Nagy László vagy Kenéz Károly sorsára juthattál volna, akiknek – bár bizonyíthatóan nem dobáltak semmit – gumilövedékkel kilőtték a szemét 2006. október 23-án.
Igen, András. Lehet, hogy kalózos lenne az ábrázatod – mert ilyen az, amikor te és a hozzád hasonlók „demokráciásat” játszanak.
2006 szeptemberében, a tévészékház ostromakor volt olyan, aki az őszödi beszéd és a Tintás cinikus magyarázkodása nyomán dobálta a rendőröket. Igen, volt. Volt köztük politikus is. Goró Oszkár XV. kerületi fideszes önkormányzati képviselő egy üres, összelapított sörösdobozt dobott a rendőrök felé, miután azok rátámadtak a Hír TV munkáját végző riporterére, és eltörték a kezét. A sörösdoboz nem okozott sérülést, el sem talált senkit, Goró Oszkárt (veled ellentétben) mégis őrizetbe vette a rendőrség, az ügyészség pedig előzetes letartóztatásba akarta helyeztetni! Igen: annál kevesebbért, mint amit te műveltél, András, őt előzetesbe vágták volna. Ám szerencsére a bíróság (amely egyébként akkoriban sokakat küldött – mint utóbb kiderült: ártatlanul – rács mögé) ez esetben csupán házi őrizetet rendelt el. Az ügyészség végül Goró Oszkár és több tüntető ellen közérdekű üzem működésének megzavarása és csoportosan, felfegyverkezve elkövetett, hivatalos személy elleni erőszak miatt emelt vádat. A bíróság többségüket felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte. Gorót egyébként kizárták a Fideszből és a Fidelitasból. Ám ő nem haknizta körbe a sajtót, hogy a diktatúra meghurcolja őt, így meg úgy, jaj, segítség. Vállalta tette következményeit. Ahogyan a pártja is.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS