Az elnökjelölti kampányban Joe Biden nem túl barátságos hangnemben beszélt az egyébként hatalmas bevételt jelentő videójátékok világáról. Azonban mióta elnök lett, változott a véleménye a gigantikus iparágról, olyannyira, hogy unokájával, Naomival is szívesen tölti a szabadidejét a vibráló monitor előtt.
Az unoka szerint a nagypapa
egy csöppet berozsdásodott,
de azért még állja a sarat, ha vele kell vizuálisan megbirkóznia egy képzelt világban. Elvileg ez a családi évődés cseppet sem lenne érdekes, ha nem az Egyesült Államok elnökéről, és nem Joe Bidenről lenne szó, aki tavaly még egy videójáték-fejlesztőt kis görénynek nevezett a New York Timesnak adott interjújában:
– Egyszercsak ott ült az asztalnál az egyik kis görény, aki már közel volt ahhoz, hogy milliárdos legyen, és azt mondta nekem, hogy ő egy művész, mert képes volt olyan játékokat készíteni, amelyek embereket ölnek, tudja az… őőőő…
– Videójátékok.
– Igen, a videójátékok.
Nos, valljuk be, Joe Biden itt már-már szimpatikusnak is tűnhet. Igaz, moralistaként lépett fel, akit hidegen hagy a videójátékokból eredő gazdasági haszon, amely mellett a hollywoodi filmipar gyenge kis startupnak tűnik. Ezután Biden eképpen folytatta a prédikációját:
És akkor az igazmondó emberük odajött hozzám ilyen szöveggel, hogy „Mi vagyunk az USA gazdasági mozgatórugója. Mi vagyunk azok.” És mivel utánanéztem, direkt kerestem másik hét iparágat, amelyek vezettek ezen a téren és mindenki ott volt, csak a Microsoft nem. És azt mondtam neki, hogy kevesebb embert foglalkoztattok, mint amennyit a General Motors csak tavaly elbocsátott. Szóval engem aztán ne oktass ki arról, hogy mennyi embert foglalkoztatsz a saját iparágadban.
Sajnos azonban az USA 46. elnöke is csak ember – és demokrata párti –, ezért nem érdemes minden szavát komolyan venni. Ahogy közeledett a kampány vége, Joe nagyapó úgy szerette meg egyre inkább a konzolok és high-tech cégek világát, olyannyira, hogy a Nintendo Animal Crossing nevű játékát még a reklámhadjáratába is belevonta.
Bár országában egy-egy iskolai lövöldözés kapcsán mindig felmerül a gyanú, hogy a tinik lelki életét alapjaiban változtathatja meg a videójátékok sokszor agresszív és a valóságot teljesen nélkülöző applikációi, mindezen hatások eltörpülnek az iparág hozadéka, azaz a pénz és a profit mellett. Ezek után azonban sokan joggal kezdenek tartani attól, hogy Joe eddigi ígéretei és elképzelései Amerika jövőjéről mikor kapnak olyan irányt, amelyről a kampányban eddig szó sem esett. Az elnök némileg bizonytalan attitűdjének azonban pozitív hozadéka is lehet. Ha Biden a bevándorlás kérdésében is ingatag tud lenni, azaz mégsem fogja „honosítani” az eddig papírok nélkül, illegálisan az országban tartózkodó 11 millió bevándorlót, az bizonyára sok amerikai számára jelentene határtalan megkönnyebbülést.
Forrás: index.hu; Fotó: EPA/Kevin Dietsch
Facebook
Twitter
YouTube
RSS