Nincs jobb, mint reggel egy forró americano, vagy a meleg nyári napokon egy hűsítő frappuccino – persze csak akkor, ha nem lőnek agyon kávézás közben. A sansz erre egyre nagyobb, ezért több amerikai nagyvárosban bezárnak Starbucks kávézókat. Az egyre több lőfegyveres támadás a kávéóriás üzletei ellen erre késztette a céget.
Georg Spöttle írása
A Starbucks bezárja több tucat kávézóját az USA metropoliszainak zűrösebb kerületeiben, mivel az elmúlt évben nagyon sok fegyveres rablás és ámokfutás történt, amelyekben több munkatársukat és vásárlókat ért halálos lövés. A Biden-adminisztráció alatt elszabadult bűnözési hullám, az egyre növekvő kábítószer-kereskedelem tönkre vágta a belvárosokat. Denver, Los Angeles, Seattle és a többi city napközben még biztonságos, de ahogy zárnak az irodák és alkonyodik, a normalitás eltűnik az utcákról. A rossz minőségű szintetikus drogok használata miatt egyre több pszichésen beteg ember van az utcákon és sokuk birtokol lőfegyvert is. Tavaly Amerika-szerte 420 kávézó zárt be, mivel a cégek nem akarták veszélyeztetni alkalmazottjaik életét. A mostani zárási hullám Seattle-t és Los Angelest érinti a legjobban.
Christophe Herrmann, a John Jay College, kriminalisztika professzora a USA Today-nek adott interjújában rávilágított: „a belvárosi üzletek abban reménykedtek, hogy a helyzet javulni fog, vagy hogy a Covid-19 pandémia miatti szigorítások miatt csökkenni fog a bűncselekmények száma, ám ez nem történt meg. Éppen ellenkezőleg, a hatóságok a járványügyi intézkedések idején még több esetet regisztráltak. Nemcsak a Starbucks, hanem más üzletláncok is a bezárás mellett döntöttek.” Ezen nem is lehet csodálkozni, mivel a BLM mozgalom erőszakos tüntetései, a rendőrségek leépítése és az egyre jobban begyűrűző liberális jogértelmezés még több teret adott a bűnözésnek. A rendőrök meghurcolása és a veszélyes járőrmunka ahhoz vezetett, hogy sok rendőr önként lesz pályaelhagyó. Ezt pedig a bűnözők is tudják, és ott csapnak le, ahol már alig vannak rendőrök az utcákon.
Az elmúlt hónapokban divattá váltak a „flashmob” szerű áruház fosztogatások. A bűnözők vagy 10, rendszám nélküli gépkocsival érkeznek az áruház elé, a sofőr járó motorral vár, miközben vagy 20–30 ember berohan és összeszed mindent, ami a keze ügyébe kerül. Az akciók maximum egy percig tartanak, de brutális kárt okoznak az üzleteknek.
Az ámokfutások száma is drasztikusan megemelkedett az USA-ban: július 1. és 14. között negyvenhét tömeges lövöldözés volt, harminc halálos áldozattal. Ismétlem, ez csak az elmúlt két hétben. Ezzel az úgynevezett ámokfutások száma már háromszáz fölé emelkedett az idei évben. Joe Biden és szivárványos politikusai pedig inkább az abortuszt és a gyermekprostitúciót veszik védelmükbe, nem a közbiztonsággal törődnek. Ez persze azzal is jár, hogy egyre többen vesznek lőfegyvert saját maguk és családjuk biztonsága védelmében. Egyre több ajtón ott a felírat, hogy „I don’t call 911” (nem hívom a 911-et, ami a központi segélykérő). Tegnap éppen a floridai állami seriff vett védelmébe egy háztulajdonost, aki a biztonsági kamerán kiszúrta, hogy három igen rossz arcú fickó pisztolyokkal felfegyverkezve osont a kertjében. Egy rövid sorozat az általa legálisan tartott AK-47-es Kalasnyikovból megtette a hatását. A seriff a sajtótájékoztatón is elmondta, hogy a férfi jogszerűen cselekedett a fegyveres behatolókkal szemben és nem emelnek vádat ellene.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS