Megismétlődik a G csoport belga–angol rangadója, de mennyire más ez, amikor a bronzérem sorsáról dönt, nem csupán a csoportelsőségről! Mindkét csapat hosszú utat járt be azóta, viszont három meccsel később is a csoportban győztes belgák tűnnek erősebbnek. Külön ízt adhat a meccsnek a Kane–Lukaku különverseny, hiszen ennek a két játékosnak van még valós esélye a gólkirályi címre, igaz, az angol támadó jelentős, kétgólos előnyben van a belga ékhez képest.
Fordulatos úton jutottak el a bronzmeccsig a válogatottak, Belgium viszont annak ellenére kiegyensúlyozottabban szerepel a világbajnokságon, hogy a japánok ellen nekik is izzadhatott már a tenyerük 0:2-nél. Végül nagy hajrával fordítottak még a rendes játékidőben, utána viszont
nagyon jól véghezvitt taktikával és némi szerencsével kiütötték a nemcsak esélyesebb, de őket játéktudásban is felülmúló brazilokat.
A franciákkal már nem bírtak el az elődöntőben egy nagyon kiegyensúlyozott mérkőzésen, de mentségükre szól, hogy ez eddig senki másnak sem sikerült ezen a világbajnokságon.
Az angolokon viszont még így hat meccs után sem könnyű kiigazodni. Megállapíthatatlan, hogy mire képes ez a csapat, így valószínűleg az áll legközelebb az igazsághoz, hogy nagyjából bármire. Annak a klasszikus csapatnak tűnnek, amely bárkit elkaphat egy-egy erős pillanatában, ugyanakkor hiányzik belőle a stabilitás, így az is benne van a pakliban, hogy nem bír el egy tartalékos Kolumbiával, netán előnyből elveszít egy elődöntőt. Noha huszonnyolc éve nem szerepeltek ilyen jól világbajnokságon és huszonkét éve világversenyen, az angol válogatott most sem tudott túllépni az árnyékán.
A csapat kiválóan össze van rakva, viszont talán éppen azok az egyéniségek hiányoznak most belőle, akiknek a közelmúltban alá kellett rendelni a csapatérdeket.
Jó példája ennek Harry Kane, aki most a legkiválóbb csatáruk, de itt van ez a „de”. A hat góljából hármat annak köszönhet, hogy ő a csapata büntetés-végrehajtója. A hat gól persze így is hat gól, csak egy korszakos csatárzseni ilyenből csinált volna hetet az elődöntőben, kivégezve az ellenfelet, míg ő ehelyett egy lépésről a kapufát találta el. A belgák tankja, Lukaku a „mindössze” négy gólja ellenére potensebb csatárnak látszik, kettejük gólvetélkedése pedig a bronzmeccs bónusza lehet. Abban azért mindenesetre bízunk, hogy most már nem fognak úgy tartalékolni, mint az unalmas csoportmeccsükön.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS