Az elmúlt nyolc évben nem volt ennyire egységes a Jobbik frakció mint most. Senki sem fogja elhagyni a frakciót, Dúra Dóra pedig ha nem esküszegő, akkor visszaadja a mandátumát – mondta Sneider Tamás. A Jobbik elnöke, frakcióvezetője arról tartott sajtótájékoztatót, mennyire nem kielégítő a kormány nemzetpolitikája, és hogy pártjuk autonómia munkacsoportot hoz létre. A sajtót szemmel láthatóan jobban érdekelték a Jobbik belülről feszítő kérdések, melyeket Sneider igyekezett ügyesen kikerülni. A PestiSrácok azon kérdésére, hogy Dúró Dórát a pártból is ki fogják-e zárni, Sneider Tamás azt mondta, még nem lehet tudni. A napokban dől majd el, hogy képviselőtársa esküszegővé válik-e vagy sem, ezen úgy tűnik sok múlhat.
Megkérdeztük a Jobbik elnökét, tudják-e már kit ültetnének Dúró Dóra helyére, ha visszaadja a mandátumát, és mi lesz akkor, ha nem teszi meg, a pártból is kizárják-e. Arra is kíváncsiak voltunk, hogy van-e más is a feketelistán, akinek esetében szankcionálnák a radikális elvek és Toroczkai László melletti kiállást.
Sneider Tamás azt mondta, Dúró Dórának a Jobbikból való kizárása eddig azért nem merült fel, mert ahhoz nagyon súlyos etikai vétséget kell elkövetni, és a szankció, a bizalomvesztés a képviselő asszony esetében a frakció döntése volt.
A politikus szerint egyébként nem az elnökválasztási kampányban való kiállás a probléma, hiszen a párttagoknak választaniuk kellett, kire adják a voksukat. De nem Toroczkai Lászlóra adták, aki viszont korábban még úgy nyilatkozott, hogy ha nem választják meg pártelnöknek sima párttagként folytatja a munkáját. Mégsem ezt tette, hanem platformalakítással kelti a belső feszültséget – ő a maga részéről a Toroczkaival való egyeztetést, tárgyalást befejezettnek tekinti.
A platformosdi, az abban való aktív részvétel tehát Sneider Tamás és a Jobbik-frakció szerint elítélendő, ezért vált meg a frakció Dúró Dórától, aki csatlakozott Toroczkai platformjához.
A frakcióból senki más nem fog távozni. Dúró Dóráról pedig hamarosan kiderül esküszegő-e, ugyanis az esküje szerint vissza kell adnia a mandátumát, amit egyébként a mai napig nem tett meg
– fogalmazott a pártelnök.
Azt is megjegyezte, hogy szerinte a Jobbik frakciója soha nem volt még ennyire egységes.
Dúró Dóra a hétvégén nyilvános Facebook posztban értékelte a körülötte kialakult helyzetet. Megerősítette, amit több sajtóorgánumnak is lenyilatkozott, miszerint koncepciós eljárás zajlik ellene.
A frakcióülésen is felszólalt, és végig a támogatásáról biztosított engem a két legnagyobb szavazataránnyal megválasztott alelnök, Volner János és Apáti István, valamint az olimpiai bajnok Steinmetz Ádám
– írta a közösségi portálon.
Hangsúlyozta, hogy a kiállásuk a szoros tisztújítási eredmény miatti politikai leszámolásban bátorságra vall. Dúró Dóra messze nem úgy látja a frakció egységét, mint a pártelnök. Azt írta, bizonyára nemcsak 6 képviselő lett volna a frakcióban, aki nem szavazza meg a kizárását, ha valóban titkos szavazás lett volna, azonban ilyen megfélemlítés közepette egy nagy asztalt körülülve, egymás írását látva nem csoda, hogy ebből a frakcióból nem mertek többen szembemenni a frakcióvezetés elvárásával.
Sajnálom, hogy a frakció ennyire elszakadt a párttól, és a 46%-os kongresszusi támogatottságot ilyen kevesen ismerik el, illetve tartják szükségesnek, hogy az ő véleményük is érdemben jelen legyen a képviselők között
– fűzte hozzá a Facebookon Dúró Dóra.
Sneider Tamást a belső pártügyeken túl arról is kérdeztük, hogy ha az ország biztonságát és a nemzetpolitikát ilyen fontosnak tartják, akkor megszavazzák-e az alkotmánymódosítási javaslatot és a Stop Soros törvényjavaslatot, amelyek a nemzeti szuverenitás biztosítását és a nemzet biztonságát garantálnák, a pártelnök-frakcióvezető azt mondta, később ül majd össze a frakció és dönti el, hogyan foglalnak állást a szavazás során.
Vezető kép: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS