Mára már a második negyedéves adatok alapján Magyarország elérte a 2020. év első negyedévét. A szolgáltatások terén még nem állt vissza a koronavírus-járvány előtti mutató, de a többi helyen, különösen az iparban megvan a megfelelő fellendülés. A Kossuth Rádió Európai idő című műsorának Lóránt Károly közgazdász volt a vendége.
A magyarországi második negyedéves növekedési adat, a GDP 17,9 százalékos lett, ami az Európai Uniós összevetésben egy igen kimagasló adatnak számít.
Összességében nézve a gazdaság az visszatalált a járvány előtti szintre, ami nemzetközi összehasonlításban egy nagyon jó eredménynek számít
– állapította meg Lóránt Károly közgazdász. Továbbá arról is beszélt, hogy az Európai Unió déli tagállamainak (Olaszország, Görögország, Spanyolország) szüksége van a helyreállítási alapra. Számításai szerint ezek az országok gazdasági növekedés tekintetében messze nem érték el a válság előtti szintet.
Míg Magyarország vagy Lengyelország esetében lehet látni egy gazdasági szempontból egy dinamikusabb pályára való átállást, addig az említett országoknál ez nem figyelhető meg
– tette hozzá. Arról is beszélt, hogy az elmúlt 10-15 évben teljes mértékben megváltozott az Európai Bizottság ideológiája.
Közös értékekre hivatkozva lényegében hatalom kiélési ösztönök uralkodtak el az Európai Parlamenten. Ma már a hatalom centralizáció miatt olyan elveket próbálnak meg kitalálni, amit valamilyen formában megpróbálnak egyes országokra rákényszeríteni
– emelte ki Lóránt Károly közgazdász.
A cikk az Euranet Plus szervezettel, az Európai Unióról szóló hírek legfontosabb rádiós hálózatával együttműködésben készült. Értsük meg jobban Európát!
Forrás: Híradó.hu; Fotó: MTI/Oláh Tibor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS