Nem volt kíváncsi az érintett politikusok személyazonosságára a rendőrség a Répás Lajos nevéhez fűződő, úgynevezett luxusprostituált-ügyben. Legalábbis ezt derítette ki a Direkt36 nevű portál a gazdag magyarokat és külföldieket kiszolgáló állítólagos prostitúciós hálózat ügyében keletkezett több ezer oldalas nyomozati anyagból.
Az iratokból olyan intim részletek is kiderülnek, mint hogy 2011. június 15-én egy parlamenti képviselő, alig tíz perc sétára a Parlamenttől, egy hotelban egy prostituált szolgáltatásait élvezte. A férfi 160 ezer forintot fizetett a lánynak, másnap mégis panaszkodott a barátjának, aki a légyottot megszervezte. A képviselő elégedetlen volt, mivel a nő nem tetszett neki, és miután túl gyorsra sikeredett az első menet, a prostituált plusz pénzt kért a másodikért – írja a cikket teljes terjedelmében közlő 444.hu.
Az ügy főszereplője Répás Lajos szépségverseny-szervező, akit az ügyészség kerítéssel és kitartottsággal vádol. Répás tagadta, hogy bűncselekményt követett volna el, de azt beismerte, hogy mutatott be ismerőseinek dekoratív lányokat.
A nyomozati anyag szerint a lányok között voltak modellek, szépségverseny-résztvevők és pornószínészek, a kuncsaftok között pedig politikusok is. Azt azonban, hogy mely politikusok jártak ezekhez a lányokhoz, a Direkt36 nem tudta kideríteni, mivel erről nem készültek írásos bizonyítékok vagy felvételek. Pedig a rendőrség alaposan utánajárt a prostituáltaknak és ügyfeleiknek is, úgy tűnik, a politikusokkal valamiért kivételt tettek. Annak ellenére is, hogy egy alkalommal kiskorú lányt közvetítettek ki az egyik érintett politikusnak, és a légyottot csak egy félreértés hiúsította meg. A cikk elején szereplő, elégedetlenkedő képviselőnek a korábban szintén politikusként tevékenykedő Gerendás József szervezte le a randevút.
A Direkt36 több ismert férfi nevét is felfedezte az ügyfelek listáján, de nem hozták nyilvánosságra, mivel a magyar törvények szerint nem bűncselekmény igénybe venni prostituáltak szolgáltatásait, és egyikük esetében sem fűződik akkora közérdek a név nyilvánosságra hozatalához, ami indokolná a magánszférához való joguk megsértését. Egyedül a politikusok esetében lenne indokolt nyilvánosságra hozni a neveket, ám mivel a nyomozati anyag tanúsága szerint a rendőrség nem volt kíváncsi arra, hogy pontosan kik az érintettek, ez nem lehetséges.
A teljes cikk itt elolvasható.
Forrás: direkt36.hu/444.hu/nol.hu
Fotó: blikk.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS