Pesti Srácok

Szánthó Miklós: a magyar szuverenitást a globalista politikai szürkezóna fenyegeti

Szánthó Miklós: a magyar szuverenitást a globalista politikai szürkezóna fenyegeti
Fotó: Lakatos Péter/MTI

„A politikai szürkezóna a külföldi beavatkozás közvetítő közege: a kirakatfigura új, a háttér és a célok változatlanok” - mondta beszédében Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet konferenciáján.

Szánthó Mikós felhívta a figyelmet arra is, hogy ahogy a VOKS2025, úgy a jövő évi választás is valójában a magyar függetlenségről szól, mert „Ukrajna erőltetett EU-csatlakozása kapcsán csak egyszer lehet hibázni”.

Szánthó rámutatott: „A nyugati progresszív balos elit évtizedek alatt kiépített egy politikai szürkezónát, egy párhuzamos hatalmi gépezetet, amely demokratikus legitimáció nélkül avatkozik bele az országok belügyeibe. Ez a gépezet a törvényhozói és végrehajtói hatalom megkerülésével, civil szervezetek, médiahálózatok és külföldről finanszírozott aktorok segítségével gyakorol nyomást a választott kormányokra”, Magyarországon is.

A főigazgató a közelmúltban lezajlott VOKS 2025 eredményére is kitért, amely szerinte világosan megmutatta, hogy a magyar emberek elutasítják a háborúban álló Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását. „Ez nem szolgálná sem a gazdasági érdekeinket, sem a társadalmi stabilitásunkat, csupán újabb ürügyet adna Brüsszelnek a központosításra” – fogalmazott Szánthó. Hangsúlyozta: akik ezt a folyamatot támogatják, „nem a mi képviselőink, hanem külföldi megbízott ügynökök”.

A főigazgató figyelmeztetett: ez a hálózat nemcsak a szuverenitásra, hanem a demokráciára is veszélyt jelent, hiszen külföldi pénzből, „pártatlannak és szakmainak álcázva magukat” megtévesztik a választópolgárokat, és olyan politikai szereplőket támogatnak, akik valójában nem Magyarország, hanem Brüsszel érdekeit képviselnék. Szánthó egyértelműsítve hozzátette: „Magyar Péter nem rendszert váltana, hanem rendszert szolgálna – de nem a magyar emberekét, hanem a háborúpárti, ukránpárti globalistákét.”

 

Ajánljuk még

Heteken át lesték, zaklatták a kászoni gyermekeket az Átlátszó Erdély újságírói

Exkluzív 2023 július 12.
Három héten át majdnem minden nap lesben álltak, fotóztak és követték is a kászonimpéri otthonban nevelkedő gyermekeket az erdélyi balliberális lapok újságírói, hogy minél szaftosabb sztorival tudjanak odasózni Böjte Csaba ferences szerzetesnek és alapítványának – tudta meg a PestiSrácok.hu. A történtek rendkívül felzaklatták a fiatal kamaszokat, akik addigra már maguk mögött hagyták az elszenvedett traumákat, és a nevelők, valamint szakpszichológusok munkája által feldolgozták a korábban elszenvedett szexuális és egyéb bántalmazásokat. Lapunk elkísérhette Böjte Csabát a napokban Kászonba, ahová azért látogatott el, hogy meggyőződjön róla, minden segítséget megadnak az érintett gyermekek lelki és mentális fejlődése, traumáik feldolgozása érdekében. A tapasztaltak megnyugtatóak: motivált, lelkes fiatalokkal találkoztunk, akik ma már kifejezetten azt kérik, hagyják őket békén és senki ne is emlékeztesse őket az átéltekre, mert csak így tudnak valóban továbblépni. Sportversenyekre járnak, ministrálnak, aktív hitéletet élnek és tervezik a jövőt. Egyikük tűzoltóversenyekre jár és ér el kiváló eredményeket, gondol rá, hogy majd akár egyenruhát öltsön; egy másik fiú történelemtanárnak készül és rengeteget olvas.

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.