Bartergyilkosság áldozata lett az alvilágban kegyetlenkedéseiről és könyörtelenségéről elhíresült, az alvilág hóhérának is nevezett, 1999. február másodikán meggyilkolt Döcher György – ez derült ki az Opauszki András alezredes által tartott hétfői sajtótájékoztatón, amelyen a nyomozás érdekeire hivatkozva a sajtónak nem volt lehetősége kérdéseket feltenni.
A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) vezetője elmondta: a pénteken elfogott, az éjszakai életben Tureknek nevezett D. Alexet – ahogy azt már portálunk megírta – felbujtóként, több emberen elkövetett emberöléssel, míg a korábban a felvidéki maffiához és a hírhedt maffiavezérhez, Sátor Lajoshoz tartozó, Turekkel egy időben Németországban elfogott B. Károlyt az emberölés végrehajtásával gyanúsítják (a gyanú szerint az emberölésnek volt még egy elkövetője, de ő már halott).
Szlovákiai maffiózók vallottak Turek ellen
Opauszki András elmondta: az emberölés előzménye, hogy Turek megkérte a felvidéki maffia rettegett vezetőjét, a 2010-ben a saját emberei által kivégzett Sátor Lajost, hogy ölesse meg korábbi társát és barátját, Döcher Györgyöt. Cserébe Sátor viszont azt kérte, hogy Turek végezze ki riválisait, a Pápay-klánt (ez volt a hírhedt dunaszerdahelyi mészárlás), azaz bartergyilkosságban állapodtak meg. A barterban elkövetett gyilkosság annyit jelent, hogy a merényletért a bűnbandák nem pénzzel fizettek, hanem barterüzlet köttetett, azaz egy másik kivégzéssel rendezték a számlát. Mindkét elfogott férfi egyébként gyanúsított a dunaszerdahelyi tömeggyilkosság ügyében is. A felvidéki maffiáról és a Dunaszerdahelyen 1999, március 25-én történt vérengzésről bővebben ITT és ITT olvashatnak. Az alezredes azt is bejelentette, hogy a bíróság – az ügyészség indítványával egyezően – harminc napra elrendelte D. Alex (korábbi nevén H. Sándor) letartóztatását. Úgy tudjuk, Turek tagadja a bűncselekmény elkövetését, illetve információink szerint tárgyi bizonyíték nincsen ellenük, hanem szlovákiai bűnözők vallomásai alapján gyanúsították meg őt és társát.
A Döcher-gyilkosság
Döchert és a Bulgár Misiként ismert alvilági társát 1999. február 2-án gyilkolták meg egy XV. kerületi presszóban. A sötét hosszú kabátot, fején kapucnit, arcán sálat viselő tettes vélhetően egy 7.65-ös cseh gyártmányú, Scorpion géppisztolyból adott le húsz lövést. Egyik áldozatát tarkón, másikat szembe lőtte. A leszámolás alig néhány másodpercig tartott, majd a gyilkos sietve távozott. A gyilkosság indítékának először azt tartották, hogy Döcherék belekeveredtek egy olyan, szerbekkel folytatott, fegyverkereskedelem miatti üzleti-elszámolási vitába, ami miatt kiadhatták rájuk a kilövési engedélyt. A jégkoronggal, majd ökölvívással és keleti küzdősportokkal foglalkozó nehézfiú kezéhez a be nem bizonyított gyanú szerint nem kevés vér tapadt. Így nem kizárt, valaki bosszúból lépett és tetette hidegre Döchert, aki ellen eljárás indult például barátnője, Haraszti Teodóra megölésével kapcsolatban is. A rendőrség a gyanút arra alapozta, hogy a lány állítólag féltékenységből azzal fenyegetőzött, feladja barátját, méghozzá emberölési ügyekben. Miután csak közvetett bizonyítékok álltak rendelkezésre, a Pest Megyei Ügyészség végül megszüntette a nyomozást.
„Csontkezű” bíróság előtt állt az 1996-ban kivégzett ferencvárosi lányfuttató, Cinóber üzlettársa, Zaharovics Zoltán pénzváltó meggyilkolásával összefüggésben is, de nem sikerült rábizonyítani a bűncselekményt. Szóbeszéd tárgyát képezte az is, hogy a hazánkban tevékenykedő titkosszolgálatok valamelyike intéztette el a nehezen kezelhető férfit; erre nincs semmilyen bizonyíték, de az tény, a magyar katonai elhárítás két munkatársa is jelen volt a kisvendéglőben az emberölés elkövetésekor. Gyanús körülmény az is, hogy Döcher annak ellenére dolgozhatott a hozzá köthető kocsmájában, hogy a nehézfiú jogerős börtönbüntetését töltötte, és mint a boncolás során később kiderült, egészségügyi állapota sem indokolta volna a kedvezőbb elbánást. A Döcher György külső foglalkoztatásának engedélyezésében közreműködő K. Györgyöt, a Budapesti Fegyház és Börtön gazdasági igazgatóját később eljárás alá vonták, és a katonai ügyészség hivatali visszaélés miatt vádat emelt ellene, a bíróság azonban bizonyítottság hiányában felmentette a volt igazgatót.
Döcher Györgyöt egyébként pár éve összefüggésbe hozták a Napfény szálló portásának 1990-ben történt meggyilkolásával is. Erről részleteket ITT olvashatnak, illetve a PestiSrácok.hu nemrég hosszú interjút készített Opauszki András NNI-vezetővel, ezt a beszélgetést pedig ITT tekinthetik meg.
Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS