Még mindig nem tették közzé a fővárosi önkormányzat honlapján a bizottsági tagok névsorát, így nem lehet tudni, hogy pontosan kiket is delegáltak egy-egy testületbe. Néhány név kiszivárgott ugyan, akik a Gyurcsány-kormányban miniszterként tevékenykedtek, így Draskovics Tibor, valamint Havas Szófia is nagy visszatérőként lesz jelen a Fővárosi Közgyűlésben.
Néhány információmorzsából lehet tudni, hogy pontosan kik is vesznek majd részt az újonnan felállt önkormányzati testületek munkájában. Az eddig olyan nagyon hangoztatott transzparens működéstől egyelőre a legtöbb ellenzéki többséggel megválasztott grémium igen távol áll. A Fővárosi Önkormányzat honlapján sincsenek friss információk feltöltve még a Fővárosi Közgyűlés tagjainak nevével, valamint a bizottságok összetételét sem ismerhetjük meg, ami talán mégsem meglepő annyira, ha belegondolunk: Karácsony Gergely főpolgármester a megújulás jegyében a Gyurcsány-éra levitézlett politikusaival töltötte fel a testületet. Persze az is lehet, hogy a “Visszavesszük Budapestet” kampányszlogen igazából arra vonatkozott, hogy az egykori szoclib kormány prominensei ismét a húsosfazék közelébe akartak kerülni, ami jelen állás szerint igen jól sikerült is nekik.
Az átláthatóságra jelen állás szerint fittyet hányó Karácsony-féle testület tagjait így az átlag polgár csak elszórt sajtóinformációkból ismerheti meg; így derült ki, hogy a BKK igazgatóságának elnöke Draskovics Tibor lett.
Kérdésként merülhet fel, hogy a politikai panoptikummá változott Fővárosi Közgyűlés bizottsági tagjai közé ki és miért is delegálta a kommunizmus bűneinek tagadása miatt eljárás alá vont Havas Szófiát vagy éppen Draskovics Tibort? Emlékezetes: Horn Gyula unokahúga, Havas Szófia a Szent János Kórház orvosigazgatójaként is bizonyította “rátermettségét”. A szocialista politikusról a K-monitor 2011-ben azt írta:
majdnem 800 ezer forintot keres Havas Szófia fővárosi szocialista képviselő szakorvosként a fővárosi Szent János Kórházban. Orvos kollégái ugyanitt 150-300 ezer forint közötti fizetést kapnak.
Egészen érthető tehát, hogy szükséges a szaktudása az új Fővárosi Közgyűlésben is, valószínűleg most sem kevés bérezésért.
És vajon mi indokolja azt, hogy a Budapesti Közlekedési Zrt. felügyelőbizottságába Katona Tamás is bekerüljön? Az a Katona Tamás, aki korábban a Pénzügyminisztérium államtitkára volt, valamint a Központi Statisztikai Hivatal elnöke (1995 és 1998 között), majd pedig 2014 szeptemberétől 2016 júliusáig az MSZP pártigazgatója… Persze sok más visszatérő is akad az MSZP-SZDSZ érából: a Budapesti Városüzemeltetési Holding (BVH) elnökségi tagja lett Lakos Imre, aki Molnár Gyula mellett volt Újbudán alpolgármester. A BVH igazgatósági tagja lett Gál J. Zoltán, volt államtitkár, a Népszava volt főszerkesztő-helyettese, a Vasárnapi Hírek egykori főszerkesztője. Szintén csak a sajtóhírekből tájékozódva tudhattuk meg, hogy a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. igazgatótanácsába beválasztották Tordai Csabát, az Átlátszó.hu alapítóját, aki nem mellesleg a Gyurcsány-, majd a Bajnai-kormányok államtitkára volt, de Kolber Istvánt is, aki pedig a Gyurcsány-kormány fejlesztési minisztereként tevékenykedett. És ha mindez még nem lenne elég, a Fővárosi Csatornázási Művek igazgatósági tagja lett Atkári János volt SZDSZ-es alpolgármester, Demszky Gábor korábbi helyettese, de a Fővárosi Vízművek igazgatóságába beült többek között Józsa István volt MSZP-s képviselő, Magyar György ügyvéd, és Boruzs András, a Magyar Liberális Párt alapítója, pártigazgatója is.
A főváros mellett a vidéki városok sem sietik el a friss információk feltüntetését honlapjukon.
Érdemes megemlíteni, hogy más, ellenzéki összefogással megválasztott vidéki városban azért igenis adnak arra, hogy megmutassák, változás van a város vezetésében: Dunaújvárosban és Szentendrén a polgármesterek képe fogadja a hivatalos honlapra kattintó látogatót, bár a bizottsági tagokról itt sem tudhatunk meg többet.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS