Pesti Srácok

Áder János Japánba, Laoszba és Kambodzsába látogat

Áder János Japánba, Laoszba és Kambodzsába látogat

Áder János vasárnaptól tíz napra Japánba, Laoszba és Kambodzsába látogat; az államfőt útjára elkíséri felesége, Herczegh Anita – tájékoztatta az MTI-t vasárnap a Köztársasági Elnöki Hivatal.

A magyar államfő Japánban részt vesz Naruhito császár trónra lépési ünnepségén, valamint japán vízügyi beruházásokat is felkeres, és megtekint egy hidrogén alapú autóipari üzemet Jokohamában. Laoszba és Kambodzsába Áder János hivatalos látogatásra utazik. Laoszban találkozik Bungnang Voracsit köztársasági elnökkel, Thongloun Sziszulit miniszterelnökkel és Pani Jathotuval, a Nemzetgyűlés elnökével. A délkelet-ázsiai országban a rendszerváltás óta nem járt magyar államfő. Áder Jánost 2013-ban még az előző laoszi államfő hívta meg, hogy tegyen hivatalos látogatást Vientiánban. Thongloun Sziszulit kormányfő Orbán Viktor miniszterelnök meghívására idén tavasszal járt hivatalos látogatáson Budapesten. Laoszhoz hasonlóan Kambodzsában sem járt magyar államfő a rendszerváltás óta. Áder János kambodzsai látogatásakor megbeszélést folytat Norodom Szihamoni királlyal, Szaj Cshummal, a Szenátus és Heng Szamrinnal, a Nemzetgyűlés elnökével, valamint Hun Szen miniszterelnökkel.

Forrás: MTI; Fotó: Origo

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Huth Gergely: az ország jobbik részétől kérdezem, eltűrjük mi ezt?

Magyar ugar május 5.
Portálunk főszerkesztője reagált arra a példátlan megfélemlítési hullámra, amit a még meg sem alakult új kormány mögötti politikai hatalom indított. Huth Gergely bejegyzésében azt firtatja, hogyan történhetett meg, hogy eljutottunk oda, hogy hatósági intézkedések nélkül kényszerítenek embereket arra, hogy lemondjanak magánvagyonukról pusztán azért, hogy kielégítsék a leendő miniszterelnök bosszúvágyát.

A szerkesztett tartalom felelőssége és az érettségi

Magyar ugar május 5.
Tegnap történt, a Facebookon én is megemlékeztem róla, egy érettségiző lány, akit az Index interjúvolt meg, valami olyasmit mondott (az Index címadása alapján is), hogy a nehéz magyar érettségi a vesztes kormány bosszúja a fiatalokon. Ha valaki odakattint és megnézi a tegnapi posztomat, láthatja, nem az érettségi első napján átesett interjúalanyt bíráltam, hanem az újság címadásán háborodtam fel.