Édesapja rövid SZT-tiszti múltja apropóján kommunistázta le ma Hadházy Ákos Varga Judit igazságügyi minisztert. Az ellenzék mocskos szájú botrányhőse szerint a miniszternek apja miatt nincs joga a posztkommunisták figyelmébe ajánlani az Emmy-díjjal jutalmazott Gulág-filmet, az Örök telet. Csakhogy Varga Judit már jó előre, miniszteri kinevezését megelőzően tisztázta édesapja történetét a PestiSrácok.hu-nak adott interjúban. Hadházynak elég lett volna rákeresnie a témára az interneten, mielőtt újabb gyalázkodásba fog.
Varga Judit miniszternek egy Emmy-díjról az jut eszébe – egyébként jogosan –, hogy a kommunista rendszer örökösei is nézzék meg a filmet és szálljanak magukba. Ezt egy személyeskedő üzenetben közzé is tette. Az más kérdés, hogy ezt egy olyan miniszter mondja, aki ugyanolyan ocsmány propaganda szöveget tol, mint a kommunisták és egy sok tekintetben hasonló hatalom egyik leghűbb kiszolgálója. Úgy tűnik viszont, hogy más párhuzam is van közte és a „kommunista rendszer örökösei” között. Az Emlékpont által közzétett dokumentumok és a nyilvános cégadatbázis alapján ugyanis a miniszter édesapja is beazonosítható, mint a kommunista rendszer kiszolgálója: nem is csak egy kis ügynök, hanem ún. szigorúan titkos tiszt lehetett
– posztolta ki ma Hadházy Ákos.
Túl azon, hogy Varga Judit apja múltjától függetlenül is lehetne jó hazafi és becsületes antikommunista, valójában a családi történet sem tartalmaz olyan elemeket, amelyek Hadházy gyűlölködő kirohanását megindokolhatták volna. A miniszterasszony így beszélt édesapja beszervezéséről és a következményekről:
Vendéglátó ipari végzettségű édesapám, még mielőtt megszülettem volna, szakmai karrierjének egy újabb állomásaként szállodavezetői állást kapott a miskolci Avas Szállóban. Tőle tudom, hogy őt is meglepte, amikor pár hónappal később felszólították, hogy a munka része a titkosszolgálatokkal való együttműködés. Kémelhárító, SZT-tiszti III/2-es besorolást kapott, ez annak idején a hódmezővásárhelyi Emlékpont nyilvános listáján is látható volt. A miskolci médiában 2011-ben ez az ügy nagy nyilvánosságot kapott, a családban és a környezetünkben mi akkor megbeszéltük a dolgot. Édesapám elmondta, hogy amikor rádöbbent, miről szól ez és miért is kapott vezetői megbízást, 1983-ban nemet mondott a szolgálatoknak és a sokak által vágyott szállodavezetői pozíciójából is távozott. Ekkor én hároméves voltam; ki gondolja, hogy nekem mindezért magyarázkodnom kéne?
– mondta idén júniusban Varga Judit a PestiSrácok.hu-nak adott interjúban, amit ITT olvashatnak vissza. A miniszterasszony Facebook-oldalán most így válaszolt Hadházynak:
Hadházy Ákos képviselő szenzációként szeretne feltüntetni velem szemben egy olyan ügyet, amit magam hoztam nyilvánosságra miniszteri kinevezésem előtt. Nekem erkölcsi és jogi értelemben sincs takargatnivalóm. Én is ott álltam az 1956-os forradalom kitörésének 50. évfordulóját ünneplő tömegben, amikor ugyanannak a rendszernek az örökösei lovasrohamot rendeltek el és szemeket lövettek ki. Kezdő jogászként, férjemmel jogi segítséget nyújtottunk a rendőri erőszak áldozatainak. Az általunk létrehozott “Ne Féljetek” Alapítvány anyagi segítséget nyújtott a rendőri túlkapások megalázott áldozatainak. Hol voltak akkor a jogállamiságért aggódó professzorok, EP képviselők és Hadházy Ákosok?
“Mert elfut a víz és csak a kő marad, de a kő marad.”
Hadházy Ákos képviselő szenzációként szeretne feltüntetni velem szemben egy olyan ügyet, amit magam hoztam…
تم النشر بواسطة Varga Judit في الأربعاء، ٢٧ نوفمبر ٢٠١٩
Forrás: Az érintettek Facebook-oldalai, PS; Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS