A kormány mindig kiállt és a jövőben is kiáll Európa keresztény kulturális hagyománya mellett – jelentette ki Varga Mihály pénzügyminiszter az idén alapítása 100. évfordulóját ünneplő Johannita Rend Magyar Tagozatának konferenciáján pénteken Budapesten.
Varga Mihály, aki maga is a lovagrend tagja, arról beszélt: a Johannita Rend megalakulása óta védelmezi a kereszténységet. Emlékeztetett: noha a rend története során alapvetően békés eszközökkel teljesítette szolgálatát, gyámolítva a zarándokokat és a betegeket, szükség esetén nem riadt vissza a fegyveres harctól sem. Kiemelte:
olyan korban élünk, amikor az ispotályos elem mellett ismét szükség lehet a védekezésre, de nem fegyverekkel kell harcolni, hanem kiállással, állásfoglalással, a keresztény alapértékek mellett.
A miniszter szólt arról is: ma, amikor a technológia eddig ismeretlen utat nyit meg az emberiség előtt, ismét nagy a kísértés, hogy az ember Isten helyébe képzelje magát.
A mai szellemi divatok az egyént állítják a középpontba, a közösségeket pedig az egyéni kibontakozás akadályainak tekintik
-mondta, hozzátéve, ezzel szemben az Európa múltjából levezetett tradíció azt mondja, hogy a boldoguláshoz a közösségi szemlélet vezeti el az embert. A feladat tehát világos – jelentette ki, “vissza kell találnunk az eredeti, talpára állított logikához”, és “minél többen állunk ki a normalitás mellett, az emberiség annál hamarabb visszatalálhat az eredeti, társas és együttműködő természetéhez”.
A kormány ezért továbbra is partnerként tekint minden olyan szervezetre, amely a természetes közösségeink megbecsülését szolgálja
-mondta. Meglátása szerint a veszélyeket nem szabad alábecsülni, mert tetemes károkat okozhatnak a következő generációknak, ugyanakkor azt is látni kell, hogy a maiakhoz hasonló ideológiák mindig múlandónak bizonyultak.
Minél hamarabb visszatérünk a normalitás talajára, annál kisebb árat fizetünk a kitérőért, e visszataláláshoz pedig nagy szükség van az olyan közösségek szolgálatára, amilyen a Johannita Rend
-tette hozzá Varga Mihály.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS