Felháborodott és kikelt magából Juhász Péter, az Együtt–PM Szövetség társelnöke, amikor portálunk párttársa, Sipos Péter vagyonmentéséről kérdezte. A PestiSrácok.hu egyebek mellett arra lett volna kíváncsi, hogy Juhász Péter milyen elvek mentén tesz különbséget vagyonosodás és vagyonosodás között, Sipos Péter ügye átlépi-e az ő ingerküszöbét, és ha igen, mikor tart majd sajtótájékoztatót párttársa gyanús ingatlanügyeiről, vagyonmentéséről.
SZARVAS SZILVESZTER – PestiSrácok.hu
Juhász Péter portálunknak úgy fogalmazott, nem ismeri az ügyet, sőt még azt is nyomatékosította, hogy Sipos Pétert sem ismeri, ami azért is furcsa, mert ugyanabban a pártban politizálnak. Juhász azt ugyan megjegyezte, hogy ha valóban van adóhátraléka a Párbeszéd Magyarországért fővárosi politikusának, akkor azt ki kell fizetnie, és adott esetben le is kell mondania, ugyanakkor nehezményezte, hogy a PestiSrácok.hu miért nem Rogán Antalt faggatja vagyonának eredetéről.
A Sipos-ügyre a Magyar Nemzet világított rá, a napilap mai számában arról ír, hogy a XII. kerületi PM-es politikus egy adóvizsgálat miatt íratta át gyermekei nevére vagyonát, és az adóhatóság miatt szabadult meg pánikszerűen a százmillióitól. A Magyar Nemzet információi szerint valójában egy jelentős összegű adóhátralékot feltáró vizsgálat miatt volt sürgős Siposnak a vagyon szisztematikus menekítése, mert a politikus gyanús ingatlanügyletekbe bonyolódott. A lap úgy tudja, még a 2000-es évek elején vásárolt üzlettársaival több telket is a fővároshoz közeli Biatorbágyon, amelyeket az önkormányzat érdekes módon hamarosan belterületté minősített. Ez a gyakorlatban azt jelentette, hogy a területek értéke a többszörösére emelkedett, így néhány évvel később – 2007-ben és 2008-ban – óriási haszonnal tudta azokat értékesíteni. A Magyar Nemzet értesülései szerint az egyik – valamivel több, mint négyhektáros – területet 4,7 millió euróért – megközelítőleg 1,5 milliárd forintért – adták el egy cégnek, és a vételár jelentős része Sipost illette. Az eladási ár nagyságrendjét igazolhatja az a körülmény is, hogy a tulajdoni lapra az ügyletet követően 5 millió eurós (több mint 1,5 milliárd forintos) jelzálogot jegyeztek be. A telkek eladásának időszakára vonatkozó utólagos adóvizsgálat – a lap információi szerint – jelentős személyijövedelemadó-elmaradást állapított meg. Sipos vélhetően „elfelejtette” befizetni bevételei után az adót. A mostanra már végrehajtással is fenyegető NAV-ellenőrzés pedig indokolja, hogy értékeitől, ingatlanjaitól és vagyonától is inkább szabaduljon.
Fotó: Magyarnarancs.hu – Videót készítették: Szarvas Szilveszter és Mészáros Péter
Facebook
Twitter
YouTube
RSS