A több évszázados hagyományt felelevenítve a Mesterségek Ünnepén a táncosok és mesterek díszes aratókoszorús felvonulásával és ünnepélyes kenyérszenteléssel köszöntötték Szent István ünnepét. A népviseletbe öltözött ünneplő tömeg dudaszó kíséretében, a népművészet ünnepi remekeit bemutatva vonult végig a Budai Vár történelmi falai között.
A harmincadik alkalommal megrendezett Mesterségek Ünnepének résztvevői ünnepélyes keretek között, dudaszó kíséretében vonultak a budai Szentháromság térre, így köszöntve Szent István ünnepét. Az aratóünneppel egybekötött kenyéráldásra díszes aratókoszorúkkal is készültek a népviseletbe öltözött táncosok és mesterek. A menet a Szent György térről indulva érkezett a Mátyás templom elé, ahol Fejes Csaba, a Mátyás-templom káplánja megáldotta a Szent István-napi kenyeret, amelyből a résztvevők is fogyaszthattak.
Az augusztus 20-ai ünnep kihagyhatatlan része a kenyéráldás. Az aratás után hagyományosan Szent István-napra sütötték az új búzából készült első kenyeret. Az ünnep jelképe a nemzeti színű szalaggal átkötött kenyér.
A kenyér az életet, a megélhetést és az otthont szimbolizálja. A nemzeti színű szalaggal átkötött kenyérrel fejezzük ki, hogy az élet és a haza összekapcsolódik. Az új lisztből készült kenyér az ünnepi asztal ékessége lett, és jelképévé vált az államiság ünnepének.
Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
No gallery template found!
Facebook hozzászólás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS