Ausztrália egyre szimpatikusabb ország, ha nem lenne olyan messze, akár csatlakozhatna a V4-ekhez is, legalábbis, ami a bevándorláspolitikáját és a keresztény értékekhez való hozzáállást illeti. Az ország vezetése már régóta pedzegeti, hogy hatékonyabb segítséget szeretne nyújtani a Dél-Afrikában meghurcolt, megalázott, fehér farmereknek, akik közül már néhány ezren le is tudtak telepedni a kontinensen, most azonban még nagyobb sebességre kapcsol a projekt, és már hivatalosan is körvonalazódnak a farmerek megmentésének jogi keretei is. Christian Porter, ausztrál főügyész szerdán beszélt arról, hogy “minél több a dél-afrikai farmer Ausztráliában, nekik annál jobb”, és hozzátette, hogy folyamatban van a vízumkérdés feltételeinek egyszerűsítése és a családegyesítés is.
Méltatlanul keveset hallunk a nemzetközi sajtóban a dél-afrikai helyzetről, holott az európai gyökerekkel rendelkező farmerek legyilkolása, földjeik elkobzása épp egy olyan probléma, mint a migráció, mivel a kulturális különbözőségek miatt alakult ki, ezek pedig jelenleg Európában is égető problémát jelentenek. Jó hír, hogy Ausztrália elkötelezett a farmerek megsegítésében, a kontinensen már több ezren telepedtek le és kezdtek új életet, hála az ország bevándorláspolitikájának. A befogadás most úgy tűnik megint szintet lépett, az ausztrál főügyész Christian Porter szerdán az Australiannak arról beszélt, hogy minél több fehér farmer van az országban, nekik annál jobb.
Több dél-afrikai talált új otthont Ausztráliában, mint a világon bárhol máshol, akik az északi parton, az én körzetemben telepedtek le. Ezek keményen dolgozó, szorgalmas emberek, akik érdemben hozzájárulnak a közösségünk fejlődéséhez
– mondta Porter. Hozzátette: az elmúlt öt évben rengeteg embernek segítettek már letelepedni az országban, és ezt továbbra is folytatni szeretnék.
Porterhez hasonló véleményen van az ausztrál belügyminiszter, Peter Dutton is, aki úgy akarja átalakítani a vízumrendszert, hogy az alkalmas legyen 10 ezer dél-afrikai, elüldözött farmer befogadására. A javaslat persze feszültségeket szül az ausztrál kormányon belül is, hiszen felmerül a pozitív diszkrimináció kérdése a bevándorlási programon belül.
Ha az ausztráliai Pearce-ben bárkinek szüksége lenne segítségre a Dél-Afrikában élő rokonaival kapcsolatban, akik üldöztetés miatt jogosultak lennének a vízumprogramra, akkor kérem lépjenek velem kapcsolatba, és segítünk.
– mondta a főügyész. Az egyébként nagy vitákat kavar mostanában, amiről szintén nem sokat beszél a sajtó. A belügyminiszter Peter Dutton nagy port kavart azzal, amikor április elején a Sky News Australia-nak azt nyilatkozta, hogy ki fogja vizsgálni a dél-afrikai farmerek ügyeit. A feszültségeket Dél-Afrika persze tagadja, sőt, bocsánatkérésre szólította fel Duttont, amiért a politikus azt nyilatkozta korábban, hogy “a dél-afrikai farmereknek szükségük van egy olyan civilizált rszág segítségére, mint Ausztrália”. A farmerek elüldözése, legyilkolása és kisemmizése már régóta tart, magasabb szintre lépett azonban év elején, amikor Julian Malema, baloldali politikus egy olyan törvényjavaslatot nyújtott be a dél-afrikai parlamentben, hogy ezentúl kompenzáció nélkül elvehetik a farmerektől a földjeiket. Márciusban a Zuma elnök reagálva a felvetésre alkotmánymódosítást sürgetett a farmerek kárára. Egy 2017-es kutatás szerint egyébként a dél-afrikai farmok 72 százaléka van fehérek tulajdonában, ez pedig azt is jelenti, hogy a farmerkedés a legveszélyesebb szakma lett az országban az elmúlt időszakban.
Malema ezt a “farmreformot” persze nem együl találta ki, a bogarat a marxista diktátor, Robert Mugabe ültette el a fejében egy zimbabwei találkozó alkalmával, ahol egyébként a gyakorlatban már a 2000-es évek óta működik a rendszer. Ez az országban természetesen gazdasági összeomlást, és a mezőgazdaság totális megsemmisülését hozta magával, és valószínűleg Dél-Afrikában is hasonló eredmény várható, ha a farmok olyanok kezébe kerülnek, akik képtelenek megművelni majd a földeket. A dologgal kapcsolatban az is felháborító, hogy még a helyi médiában is alulreprezentált a téma, aminek részben az az oka, hogy 2007-ben a dél-afrikai kormány megtiltotta a médiumoknak, hogy a bűnesetek áldozataival kapcsolatban említsék a faji és a vallási hovatartozást.
Egyetlen eset kavart nagy port, amikor idén februárban egy 66 éves Robert Lynn nevű férfit és feleségét maszkos férfiak támadtak meg a Dullstroomban található birtokukon. A házaspárt megkötözték, megkínozták, majd egy útszéli árokban lelőtték. Robart Lynn csodával határos módon élte csak túl a támadást, és sikerült leintenie egy autót, aki elvitte a legközelebbi kórházba. Azt csak találgatni lehet, hogy hány ilyen eset van, amiről soha nem is fogunk tudni. A számokat a helyiek csak megbecsülni tudják, egy felmérés szerint 1998 és 2016 között akár 4000 farmert is megölhettek, és a számok csak eszkalálódnak. Tony Abott, korábbi ausztrál miniszterelnök nemzeti krízisnek nevezte a dél-afrikai helyzetet.
Portálunknak korábban exkluzív interjút adott Lauren Southern, kanadai jobboldali aktivista, aki az elmúlt hónapokban Dél-Afrikában forgatott dokumentumfilmek a kilátástalan állapotokról. Portálunknak Southern erről is részletesen mesélt.
Ausztrália és Magyarország egyébként sok ponton egyetért az illegális migráció kérdésében. Erről Szijjártó Péter beszélt február végén a Külügyminisztériumban, ahol közösen tartottak sajtótájékoztatót Julie Bishop ausztrál külügyminiszterrel. Megállapították, a migráció rossz, veszélyes és meg kell állítani, illetve azt is kifejtették, hogy egy ország számára a legfontosabb a szuverenitás megőrzése, amely ott kezdődik, hogy egy ország eldöntheti, kit fogad be és kivel szeretne együtt élni. A külügyminiszter elmondta: ésszerűnek tartja, hogy Ausztrália külső helyszíneken dolgozza fel a menedékkérelmeket, az EU-nak is külső hotspotokon kellene ezt megtennie. Ésszerű az is, hogy Ausztrália harmadik országokban telepíti le az illegális bevándorlókat. A magyar külügyminiszter azt is hangsúlyozta, hogy Magyarország számára elfogadhatatlan az ENSZ migrációs politikája, és hazánk továbbra sem fogad be egyetlen illegális bevándorlót sem.
Forrás: Australian, Breitbart, Sydney Morning Herald; Vezető kép: Breitbart
Facebook
Twitter
YouTube
RSS