
Kiállunk Ukrajna mellett, ameddig kell – üzent az ukránoknak az Európai Bizottság.
Ezen a héten javaslatot tettünk egy eszköz létrehozására Ukrajna fellendülésének, újjáépítésének és EU-csatlakozásának támogatására, amely 50 milliárd eurós támogatást és kölcsönt biztosít 2027-ig
– áll az EB Twitter-oldalán.
We are sending a clear signal to 🇺🇦: we will stand by you for as long as it takes.
This week we’ve proposed to set up a Facility to support Ukraine’s recovery, reconstruction and EU accession, which will provide €50 billion in grants and loans until 2027.
— European Commission (@EU_Commission) June 25, 2023
Ismeretes: pár nappal ezelőtt az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen bejelentette: a testület azt javasolja, hogy a következő négy évben összesen 50 milliárd euró segélyt nyújtsanak Ukrajnának.
Az Európai Bizottság azt javasolja, hogy az uniós tagállamok a következő négy évben összesen 50 milliárd euró segélyt nyújtsanak Ukrajnának vissza nem térítendő támogatás és hitel formájában az ország újjáépítése céljából
– jelentette ki Ursula von der Leyen, a brüsszeli testület elnöke kedden. Von der Leyen szerint a többéves pénzügyi költségvetési keretből elkülönített tartalék lehetővé teszi az EU számára, hogy az Ukrajnának szánt támogatásokat a háborús fejlemények szerint számítsák ki.
A tartalék létrehozása mindenekelőtt kiszámíthatóságot biztosít majd ukrajnai partnereink számára, más adományozókat is ösztönöz, számunkra pedig lehetővé teszi, hogy pénzügyi támogatásunkat valóban a helyszínen kialakult helyzetnek megfelelően számítsuk ki, mivel mindannyian tudjuk, hogy egy háború a lehető legnagyobb rugalmasságot követeli meg tőlünk
– fogalmazott Ursula von der Leyen.
Forrás: Twitter, Portfolio; Fotó: MTI/EPA/Friedemann Vogel
Sándorfalvi Annamária
2023-06-26 at 22:21
A pénz a háttérben. Ursulát biztos pénzelik hogy nyomja a pénzt ukrajnába. Aki majd felújít jó pénzt fog keresni. Már annyira átlátszó mint a pókháló. A színjátékot senki nem hiszi el csak ursula meg a zelenszki. Az egész felháborító. Szinészeknek is gyengék. Undorító.
aladin
2023-06-25 at 21:07
Zelenszkij már arról álmodozott, hogy oroszország szétesik. Hát azt kell mondjuk, hogy Putyin és az orosz vezetés köszöni szépen jól van és tovább harcol a soviniszta náci ukránok ellen. Igy Zelenszkijnek a keze beleért a bilibe és felébredt.
Kultsár András
2023-06-25 at 21:02
Mussolini kegyes halált élt meg őt előbb kivégezték csak azután lógatták fel lábánál fogva száradni az akasztófára, én ezekkel élve tenném!!!
na4
2023-06-25 at 20:20
Na elmentek ti a π… ! Jövőre az EUs választásokon mindnyájatokat elkaszálunk. Addig pedig vétó mindenre!!!
Zselé is vesz még, két-három villát a többihez
2023-06-25 at 19:53
Na akkor a Zselé is vesz még, két-három villát a többihez, meg a Vén Nyanyának is visszacsorgat pár milliárdot!
Attila petrezsely
2023-06-25 at 18:35
Remélem Ukrajnának kapufa előbb vagy utóbb mert amíg ez a sötét lelkű hülye kurva csinál vic nem hogy fegyvert lőszert de még vissza nem térítendő támogatás adjanak a tagállamok Ukrajnának meg 🖕🖕🖕🖕🖕neked ezt neked zelenszki te agyatlan szar szemétláda.remelni merem hogy Putyin győzni fog és remélem hogy ezt a náci hülye kurvát gyorsan vagy leváltják vagy lapátra teszi valaki
Karácsony.sk
2023-06-25 at 18:19
“A tartalék létrehozása mindenekelőtt kiszámíthatóságot biztosít majd ukrajnai partnereink számára,….”-hogy az a büdös üszkös gennyel összefröcskölt pofád száradna le Ursula! Ki hisz neked?
Bazdmeg a Magyarországnak és Lengyelországnak járó pénzeket nem akarjátok kifizetni s tőlünk kéritek a pénzt?
Na pontossan itt az ideje annak, hogy ha kamatopstul odaadjátok a jogtalanul visszatartott pénzeket, akkor esetleg lehetne szó tárgyaláísokról! S ha befutottak a pénzek, akkor meg a Németek és az Osztrákok leblokkolják ezt az észnélküli pénzszórást-költekezést!
Szárazkurva ez másképp nem fog menni!
Belelavíroztátok magatokat a “22”-s csapdájába!
Ha FICO fog Szlovákiában hatalomba kerülni s bizony oda is fog kerülni, Ursula Zelenskijjel végetek s mehettek a bokorba egymás lábaközét símogatni vagy dugni!
Szlovákiából….
marika
2023-06-25 at 17:27
….Magyarország és Lengyelország is nemet mondtak!
Lacus
2023-06-25 at 17:27
Hát csak hagy szopasson mindenkit, ha nincs egyetlen ember ebben a pöcegyülekezetben aki kettőt tekerne a nyakán. Ha az arabokkal csinálták volna ezt a kivéreztetést, már régen túlesett volna pár társával együtt egy gégemetszésen.
Atosz
2023-06-25 at 17:26
Ezt a rohadek bohoc zelenszkit meg a ringyo urszulat el kell takarittani mihamarabb amig padlora nem teszik europat ezek a parazitak !!!
Kakukk
2023-06-25 at 16:55
Ki fog ezért extrapénzt befizetni?
Csak mert az osztrákok közölték, hogy nem, a németek meg sem várták az EB döntését és előre bejelentették, hogy nem.
Ha ők nem, el fog indulni a dominó, hogy senki sem.
Szerintem elmegy jógát tanulni az EB és bő nyállal, szűk szájjal le fogja magát cumizni és innentől szakad minden, únió szevasz, mert már a saját fenntartására se lesz lóvé.
Nahát
2023-06-25 at 16:55
A más micsodájával könnyű verni a csalánt. Az Európai Bizottság elkezdhetné kipróbálni a sajátját.
Hallottunk már a szabad akaratról?
2023-06-25 at 16:34
A gyakorlatban, ha az ember hitelért folyamodik,és nem kap, akkor a feje tetejére is állhat, akkor sem kap.
Pont.
Rózsa
2023-06-25 at 16:31
Szerintem Ursula szerelmes Zelenszkijbe, ezért mindenre képes. Nem gondolkodik, csak a feneketlen teknőbe ontja a pénzt, aminek egyfojtában nyoma vész. Ursula ezt az összes európai állam kihagyásával, azok engedélye nélkül is képes megtenni. Tájékoztatom őket, hogy Moszkva is Európában van. Ezért mindkettővel tárgyalni kellene, és főleg a háborút Ursulának és az EU vezetőinek kellett volna megakadályozni, ha egyáltalán Brüsszel figyelembe vette volna a többi európai nép érdekeit is. A háború kirobbanásában nagy szerepe van Brüsszelnek és az ENSZ-nek is. Egyiket sem érdekli a többi nép helyzete, nyomorúsága, pedig a többi néptől függ ezek helyzete is, mert a népek révén élnek nagyon magas életszínvonalon. Hát a dolgozó, adófizető népek szerintük ezt érdemlik. Nekünk ezért aztán köszönetet is kellene mondanunk, hogy így bánnak velünk.
korrupt européerek
2023-06-25 at 16:13
Ne panaszkodjatok, most szavaztátok meg a 11. szankciót csomagot, amely megint nem Putyint veszi célba, hanem a magyar kisembert. MINDENT blokkolni, vétózni kéne, az uborka görbülettől Ursula atomháborújáig MINDENT. Már pénzünket sem kapjuk meg, akkor minek ez a gentleman viselkedés?
Félreértés ne essék, az Orbán kormány zseniálisan külpolitikát folytat, de ezekben a szankciós csomagokban most nem értünk egyet.
Sas
2023-06-25 at 15:30
Már ideje annak, hogy a kormány cselekedjen, és mindenre nemet mondjon, amit ezek igényelnek.