Orbán teljes ellenőrzést akar szerezni a regionális média felett – címmel jelent meg tudósítás a Die Presse című osztrák lap pénteki számában. A lap budapesti tudósítója, Boris Kálnoky arról is ír, a magyar ellenzéki újság, a Népszabadság tavalyi bezárása szimbóluma lett a kormánytól független média gyengülésének.
A lap budapesti tudósítója, Boris Kálnoky arról ír, hogy a Cipruson bejegyzett Media Development Management Kft. (MDM), amely közvetve Heinrich Pecina osztrák üzletember tulajdona, megvásárolta az ország “utolsó három, kormánytól független regionális újságját”. Pecina volt az, aki tavaly eladta a Mediaworks céghez tartozó magyar regionális médiacsomagot egy olyan cégnek, melynek tulajdonosa Mészáros Lőrinc, Orbán Viktor miniszterelnök közeli bizalmasa. Előzőleg azonban hagyta, hogy bezárják a médiacsoport “zászlóshajóját”, a legnagyobb kormánykritikus lapot, a Népszabadságot. Budapesten már azt találgatják, nem az lesz-e az újabb ügylet következménye, hogy az együtt napi százezres példányszámban megjelenő, magyar viszonylatban jövedelmező lapokat majd egy kormányközeli oligarchának adják tovább?
A magyar ellenzéki újság, a Népszabadság tavalyi bezárása szimbóluma lett a kormánytól független média gyengülésének
– írja Kálnoky, aki szerint a kormány stratégiája világos: Magyarország regionális médiumait “időben”, a 2018-as választások előtt, “lehetőleg teljesen egy kézbe kell venni”.
Magyarországon az utóbbi években jelentősen zsugorodott a média sokszínűsége, legalábbis a nyomtatott sajtótermékek piacán, de a digitális médiában is észrevehetők olyan törekvések, hogy a legnagyobb online portálok kormányhoz közeli kezekbe kerüljenek – állítja cikkében a Die Presse tudósítója.
Forrás: MTI; fotó: 24.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS