Pesti Srácok

Baranyi megkapta a DK bitcoinbányászát, de nem igazán örül neki – "Kálmán Olga férjét és a bitcoinost is a helyi MSZP intézte nekünk"

Baranyi megkapta a DK bitcoinbányászát, de nem igazán örül neki – "Kálmán Olga férjét és a bitcoinost is a helyi MSZP intézte nekünk"

A baloldalon nincsenek bukott politikusok, csak a forgalomból időlegesen kivontak: ha valaki valahol botrányba keveredik, gyorsan áthelyezik máshová. Így történt a bitcoinbányászat miatt megbukott DK-s politikussal is, akit ügyesen átejtőernyőztek Ferencvárosba, azonban Baranyi Krisztina ottani polgármester látszólag nem örül a szövetségeseitől kapott tartalékosnak.

írja közösségi oldalán Baranyi Krisztina, a IX. kerület ellenzéki polgármestere. Igen, ha a kedves olvasó Borka-Szász Tamásra gondol, igaza van. Baranyi posztja szerint ugyanis a két éve bitcoinbányászattal meggyanúsított erzsébetvárosi DK-s képviselő – aki 2020 októberében lemondott mandátumáról – most a ferencvárosi önkormányzat cégénél kapott pénzügyi vezetői állást – teszi hozzá a Mandiner.

Ha mindez ne lenne elég, Baranyi tájékoztatása szerint a frakciók alkuja nyomán a kerület köztisztaságáért felelős cég igazgatója nemrég egy olyan helyi MSZP-káder lett, aki „ugyan rendkívül joviális munkaerő, de sem a tapasztalata, sem a végzettsége nem predesztinálná a pozícióra”. A szoci káder „úgy gondolta, hogy nem kell arról a városvezetést tájékoztatnia, hogy már áprilisban a cég pénzügyi (!) vezetőjének a bitcoin bányászatról elhíresült DK-képviselőt alkalmazta”.

PestiSracok facebook image

– vonja le a konzekvenciát a polgármester.

Hát igen, aki korpa közé keveredik, megeszik a disznók.

Forrás: Mandiner/Facebook; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.