Honnan származnak a mémek? Ha beleássuk magunkat, akár a barlangrajzokig is eljuthatunk. A Homo sapiens már akkor is képes volt humorosan fogalmazni (a maga módján), amikor még csak a fáklyák fényében és egy pattintott kő állt a rendelkezésére. Igaz, akkoriban még nem használták az „LOL” vagy az „OMFG” rövidítéseket, de valószínűleg ugyanúgy röhögtek egy-egy vaddisznós barlangrajzon, ami éppen Ghuarrug csúfos vereségét örökítette meg a zsákmánnyal szemben. A mémek azóta sokat fejlődtek, de a koncepció nem változott.
Mémekkel azonban nem csak humort, de gyűlöletet is ki lehet fejezni. A liberális világ ezúttal egy melegítős barna kutyától retteg, amit a gyűlölet szimbólumaként azonosítottak. A Chill Guy (azaz laza srác) névre keresztelt kutya csak nemrég debütált, de már háttérbe szorította Pepét, a békát, aki évek óta rettegésben tartotta a liberális világot.
Philip Banks, aki úgy tűnik, hogy a “Chill Guy” mém alkotója, először október 4-én posztolta a képet. Az ezt kísérő videó szövege így hangzik: „Az új karakterem. Az egész lényege, hogy ő az a gyerek, akit igazából nem érdekel semmi.”
Az internet népe azóta felruházta őt különböző karakterjegyekkel, amelyek gyakorlatilag virálissá tették az amúgy egyszerűen laza kutyát.
De miért utálják őt ennyire “egyesek”?
A “Chill Guy” a nyugalom és a higgadtság megtestesítője, aki könnyedén kezeli a stresszes helyzeteket egy laza attitűddel. Logikus, kiegyensúlyozott tanácsokat ad, és pozitív energiát sugároz, miközben mindenkit komfortosabbá tesz maga körül. Alkalmazkodó, és élvezi az életet anélkül, hogy túl sokat aggódna. Támogató és optimista, a problémák helyett lehetőségeket lát.
Alacsony stresszszintje, humora és kiegyensúlyozott életmódja biztosítja számára az egészséges munka-magánélet egyensúlyát. Könnyed természete és az emberek mosolygósabbá tételére való képessége révén a “Chill Guy” szépen navigálja az élet kihívásait, nyugalmat és örömet hozva azoknak, akik körülötte vannak.
Röviden: a Chill Guy kiegyensúlyozott, ez pedig baromi idegesítő azok számára, kik megsértődnek, ha férfi létükre uramnak szólítják őket. A Chill Guy pedig gyakran felbukkan azon kommentviták végén, ahol az egyik fél dühöngve fejezi ki a nemtetszését. Ez persze csak olaj a tűzre. Mintha azt mondaná: nyugi, ne idegeskedj egy tomboló őrültnek– teszi ezt mosolyogva.
Cikkünket a CNN egyik hasonló című írása ihlette, ami bár a gyűlölet valódi szimbólumait mutatta be, a Chill Guy átvette fölötte az uralmat, és azóta mémesedett (főleg, hogy a cikkben bemutatott szimbólumok már rég eltűntek).
Facebook
Twitter
YouTube
RSS