Soros György amerikai tőzsdespekuláns pár évvel ezelőtt bejelentette, hogy ötszázmillió dollárt fordít a migránsok támogatására. A Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) minden évben komoly összegeket fordít migránsbarát szerezetek támogatására. Az egyik Soros-támogatást élvező kezdeményezés honlapján azt írják, azért dolgoznak, hogy segítsék és inspirálják a világ országait új utak megnyitásában a menekültek védelme érdekében. Most Joe Biden amerikai elnök minden akadályt elmozdít Soros terve elől.
Soros György 2016-ben jelentette be, hogy 500 millió dollárt kíván fordítani migránsbarát programokra és szervezetekre.
Befektetünk startupokba, már meglévő cégekbe, társadalmi hatású kezdeményezésekbe és olyan vállalkozásokba, amelyeket migránsokat és menekülteket pártolnak. Ezek a befektetések sikeresek kell legyenek. Elsődleges célunk azonban az, hogy olyan termékeket és szolgáltatásokat hozzunk létre, amelyek valóban előnyösek a migránsok és a befogadó közösségek számára
– fogalmazott Soros. A Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) minden évben komoly összegeket fordít migránsbarát szerezetek támogatására. Az egyik Soros-támogatást élvező kezdeményezés a kanadai Global Refugee Sponsorship Initiative (GRSI). Az OSF honlapja szerint 2018-ban 292 ezer dollárt, míg 2017-ben 405 ezer dollárt szereztek Sorostól. Az ottawai székhelyű szervezet honlapján azt írják, hogy azért dolgoznak, hogy segítsék és inspirálják a világ országait új utak megnyitásában a menekültek védelme érdekében. Partnereik között szerepel a kanadai kormány, az Egyesült Nemzetek Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR), a Nyílt Társadalom Alapítványok, a Giustra Alapítvány, a Shapiro Alapítvány és az Ottawa Egyetem.
Biden is a migránsok pártján áll
Joe Biden amerikai elnök egyértelműen a migránsok pártján áll. Beiktatását követően több bevándorláspárti rendeletet írt alá: rögtön a beiktatása utáni napon beterjesztett a törvényhozás elé egy jogszabályjavaslatot, amely lehetőséget teremtene előbb legális státus, majd sok év után az állampolgárság megszerzésére az Egyesült Államokban mintegy 11 millió illegális bevándorlónak. Az egyik rendeletében pedig lehetőséget biztosít arra, hogy a közösségi szponzorációs modell segítségével migránsokat telepítsenek az Egyesült Államokba “köz- és magánszféra-támogatások révén”. Február negyedikén Biden aláírt egy rendeletet, amelynek célja, hogy a bürökráciát átalakítsa annak érdekében, hogy a 2022-as üzleti évben 125 ezer bevándorló fogadására legyenek alkalmasak. Az elnöki rendelet “k” bekezdésében az áll, hogy felkészítik az Amerikai Menekültügyi Felvételi Programot (US Refugee Admissions Program) arra, hogy befogadják a menekülteket a menekültek áttelepítési ügynökségei általi közösségi szponzorálási modellek kiterjesztésével, valamint új köz- és magántársulások megkötésével. A GRSI lelkesen fogadta az új rendeletet. A szervezet elnöke, Jennifer Bond Twitteren örvendezett.
Az új rendelet 120 napot ad az Egyesült Államoknak, hogy elkészítse az USA közösségi támogatási rendszerének tervét. Hatalmas gratuláció minden olyan barátnak és szövetségesnek, akik olyan keményen dolgozott ezért a pillanatért. És különösen azoknak a szponzoroknak és újoncoknak, akik arra inspiráltak minket, hogy álmodjunk nagyot
– írta.
New EO gives US depts 120 days to deliver plan for US #communitysponsorship system. Huge congrats to all friends & allies who have worked so hard for this moment. And especially to sponsors + newcomers who have inspired us to dream big. It doesn't get bigger than this. https://t.co/8gbLKJiwPS
— Jennifer Bond (@bondjk) February 5, 2021
A GRSI hivatalos Twitter-oldalán azt írta:
várjuk, hogy minél több amerikai fogadjon szomszédként újonnan érkező menekülteket.
As the US looks to increase refugee resettlement, the GRSI welcomes its announcement to explore new ways to engage community welcome through #communitysponsorship programs.
We look forward to seeing more Americans welcome refugee newcomers as neighbors!https://t.co/ieHG5wqH1T
— Global Refugee Sponsorship Initiative (@theGRSI) February 5, 2021
A Breitbart szerint azonban úgy tűnik, a szervezet nemcsak örül a fejleményeknek, hanem ki is vette a részét azoknak a kialakításában. Legalább egy partnerszervezete, a Shapiro Alapítvány már fizetett több, mint 1100 menekült áttelepítéséért Kanadában 2018 és 2019 között a helyi közösségek támogatásainak finanszírozásával. A Shapiro Alapítvány összesen 20 millió dollárt költött migránsok áttelepítésére 2018 és 2019 között. A portál megjegyzi, hogy 2020 szeptemberében – talán Biden elnöki győzelmére számítva – a menekültek közösségi szponzorálásának GRSI-féle koncepciója az Egyesült Államokba érkezett azzal, hogy a két támogatójukhoz, a Shapiro Alapítványhoz és a Nyílt Társadalom Alapítványokhoz csatlakozott G. Barry Landrie és Laurie T. Franz, akik megalapították a Közösségi Szponzorálási Katalizátor Alapot (Community Sponsorship Catalyst Fund). Az új finanszírozási rendszert a bevándorláspárti Antony Blinken külügyminiszter készítheti el.
Forrás: V4Agency; Fotó: Origo
Facebook
Twitter
YouTube
RSS